HTA خواستار اقدام فوری دولت برای آینده واردات گیاهان است

انجمن تجارت باغبانی (HTA)، که نماینده کل صنعت باغبانی و باغبانی محیطی در سراسر بریتانیا است، هشدار جدی به دولت داده است که سیاست واردات مرزی آنها که در شرف اجرایی شدن است، آینده تجارت گیاهان را به خطر می اندازد. انگلستان.

فقط نه هفته تا تغییر مدل عملیاتی هدف مرزی 30 آوریل (BTOM) باقی مانده است. از این تاریخ، بریتانیا شاهد انتقال چک‌های کارخانه‌های پرخطر به پست‌های کنترل مرزی (BCP) خواهد بود.

جیمز بارنز، رئیس HTA، به مشکلات متعددی برای تجارت درختان و گیاهان با پیشنهادات دولت BTOM اشاره می‌کند: «عواقب آن خطری چشمگیر برای وسعت کسب‌وکارهای باغبانی بریتانیا (که اکثریت آن‌ها شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هستند)، مشاغل، امنیت زیستی، محیط‌زیست است. تحویل هدف، و انتخابی که برای 30 میلیون باغبان بریتانیا در دسترس است. خطرات با آمدن در آوریل، در اواسط فصل اوج، تشدید می‌شوند.”

آقای بارنز در نامه‌ای که اوایل این هفته مستقیماً به وزیر امور خارجه برای دفرا فرستاده شد، آقای استیو بارکلی، نماینده مجلس، گفت: «جزئیات فوق‌العاده‌ای در مورد نحوه عملکرد و عملکرد BCPها هنگام مدیریت نیروگاه‌های پرخطر وجود ندارد. ما اینها را ماهها، در برخی موارد سالها پیش، تعیین کرده ایم. ظرفیت و توانایی BCPها برای بررسی محصولات گیاهی به شدت ناقص است. از کمبود فضا و تجهیزات برای تخلیه بارهای بالغ، مانند درختان، تا داشتن تعداد کمی از آنها. جایگاه‌های بازرسی پرده‌ای، BCPها قادر به بررسی کالاهای بخش ما با حجم و سرعت مورد نیاز برای محصولات فاسد شدنی نیستند و جریان آزاد واردات را تضمین می‌کنند.»

نگران کننده برای کسب و کارهای باغبانی، هزینه های استفاده از BCP ها هنوز مشخص نیست، هیچ قطعیتی ارائه نمی دهد و احتمالاً تجارت گیاهان را به دلیل هزینه های مارپیچی منع می کند. به نوبه خود، باغبانان بریتانیایی ممکن است نتوانند انواع تابستانی مورد علاقه خود را خریداری کنند.

HTA از وزیر امور خارجه خواسته است که فوراً در موارد زیر اقدام کند:

  • سیستم نقطه مقصد (PoD) را که به خوبی کار می کند، حفظ کنید، که کارشناسان را می بیند که کالاها را در سایت ها بررسی می کنند تا زمانی که BCP ها و حق ارتفاق ها به طور کامل آزمایش شوند، کار کنند و برای مشاغل در بخش ما قابل دسترسی باشند. هر گونه تغییر در آینده باید با دقت در بخش مدیریت شود و نه در فصل اوج.
  • هزینه مشترک کاربر (CuC) را اعلام کنید و مستقیماً با بخش در مورد جزئیات و سؤالات برجسته درگیر شوید. نباید اینطور باشد که این بخش برای چک هایی که نمی تواند اتفاق بیفتد یا محموله های آسیب دیده، معوق و مرده را تحویل دهد، بیشتر پرداخت کند. رویکرد پیشنهادی هزینه تمام خطرات و برنامه های آزمایش نشده را بر عهده بخش ما قرار می دهد.
  • برای بحث در مورد این موضوع، فوراً با صنعت ملاقات کنید. ما به دنبال دفرا هستیم تا با رویکرد باغبانی بریتانیا در حصول اطمینان از تعامل مشارکتی، باز، متخصص، دقیق، سازنده و معنادار بین همه سهامداران درگیر در تجارت فرامرزی گیاهان، مطابقت داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که می‌توانیم تغییرات مرزی بریتانیا را به گونه‌ای انجام دهیم که حفظ شود. رقابت و در دسترس بودن بخش ما و سایرین درگیر.

یک مدل مرزی قابل اجرا برای بیش از 90 درصد از پرورش دهندگان درخت و گیاه بریتانیا که محصولات گیاهی را برای اهداف عملیاتی و تکثیر وارد می کنند ضروری است. همه اینها در گروه پرخطر قرار می گیرند و باید تحت بررسی قرار گیرند. ارزش واردات در سال 2022 به 753 میلیون پوند رسید.

برای اطلاعات بیشتر:
انجمن صنفی باغبانی
www.the-hta.org.uk

منبع