MPS و Fairtrade قرارداد همکاری امضا کردند

MPS و Fairtrade در اواخر ژانویه در نمایشگاه تجاری پیشرو برای باغبانی IPM Essen توافقنامه همکاری امضا کردند. هدف این همکاری به دست آوردن درک بهتری از تأثیر آب و هوا و سایر عوامل عملکرد محیطی تولیدکنندگان زینتی است که در MPS-ABC و Fairtrade شرکت می کنند. دو طرف همچنین بررسی خواهند کرد که چگونه می توانند گواهینامه تجارت منصفانه و MPS را آسان تر کنند.

مدیر عامل شرکت Daan de Vries به نمایندگی از MPS در نمایشگاه تجاری شرکت کرد و با آنت بیلهارتز، مدیر محصول جهانی گل و گیاهان در Fairtrade International، قرارداد را امضا کرد. دی وریس گفت: «این همکاری فرصت‌های بسیار خوبی را برای شفاف کردن روندهای پایداری در بین شرکت‌های دارای گواهینامه تجارت منصفانه و MPS و بهبود کارایی صدور گواهینامه مضاعف ارائه می‌کند و در نتیجه پایداری بیشتر برای تولیدکنندگان را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند».

این همکاری شامل دو پروژه اصلی است. اولاً، گزارش داده‌ها از MPS-ABC به Fairtrade (با رضایت شرکت‌های شرکت‌کننده) را در بر می‌گیرد تا بینشی در مورد روند استفاده از عوامل حفاظت از محصول، کودها و انرژی به دست آورد. ثانیا، از شرکت‌هایی که دارای گواهی MPS-ABC و Fairtrade هستند خواسته می‌شود که ردپای خود را با استفاده از ماشین حساب HortiFootprint محاسبه کنند و می‌توانند نتایج را با Fairtrade به اشتراک بگذارند. این به این پرورش دهندگان تصویر فردی بهتری از ردپای خود می دهد و به تجارت منصفانه و MPS بینش بیشتری در مورد روندهای گسترده تر ارائه می دهد.

این همکاری همچنین شامل دو پروژه ثانویه است که بخشی از توافقنامه امضا شده نیستند، اما در آینده بیشتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت، یعنی بررسی اینکه آیا فهرست مواد فعال ممنوعه هر دو سازمان می‌تواند با هم هماهنگی بیشتری داشته باشد، و فرصت‌هایی برای داشتن ممیزی های ترکیبی که توسط یک نهاد صدور گواهینامه در آینده انجام می شود یا به منظور امکان شناخت متقابل جزئی یا کامل استانداردها.

با این توافق، شرکت‌کنندگان MPS-ABC و Fairtrade به سمت بهبود پایداری عملیات خود حرکت کرده‌اند و درک بهتری از عملکرد زیست‌محیطی خود و راه‌هایی که از طریق آن می‌توان آن را بیشتر بهبود بخشید، به دست خواهند آورد.

برای اطلاعات بیشتر:
MPS
Jupiter 450 (مرکز تجاری هورتی)
2675 LX, Honselersdijk
تلفن: +31 (0) 174 – 615 715
فکس: +31 (0) 174 – 632 059
[email protected]
www.my-mps.com

منبع