HTA به پیش نویس مدل عملیاتی هدف مرزی (TOM) پاسخ می دهد

TOM که امروز منتشر شد فاقد پیشنهادهای مشخصی است که بتواند به بخش اطمینان دهد که چالش ها و خطرات تجاری را کاهش می دهد، به ویژه تجارت اتحادیه اروپا از طریق بنادر در ساحل شرقی بریتانیا. HTA به تعامل خود، از جمله در دوره مشاوره شش هفته ای آتی، ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که نیازهای بخش ارائه شده است.

جنیفر فیسی، مدیر امور عمومی در HTA، گفت: «این نسخه پیش‌نویس TOM مدت‌ها مورد انتظار است و ما هنوز به اطمینان و تصویر کاملی از معنای آینده مرزها برای باغبانی بریتانیا نیاز داریم. اولویت ما ارائه حرکت بدون درز، سریع و ایمن گیاهان و محصولات گیاهی است. ما به طور کامل در دوره بازخورد شرکت خواهیم کرد و از دولت می خواهیم که نیازهای بخش ما را اولویت بندی کند، اولین بخشی که بررسی های پس از خروج بریتانیا از عضویت اتحادیه اروپا را تجربه می کند. ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که TOM با قوانین دیگر، مانند چارچوب ویندزور، هماهنگ است و بخش باغبانی را قادر می‌سازد تا شکوفا شود و جاه‌طلبی‌های ما برای رشد را برآورده کند.»

HTA از گزینه مدل پیشنهادی وضعیت اپراتور مجاز (AOS) با این پتانسیل که به مشاغل مجاز و مورد اعتماد اجازه می دهد واردات کارخانه خود را بازرسی کنند، استقبال می کند. با این حال، موانع دسترسی برای مشاغل باغبانی همچنان باقی است و مدل AOS به طور گسترده مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. آزمایش‌های آزمایشی باید قبل از معرفی BCP انجام شود، اما با بازه زمانی محدود، بعید است که هیچ کسب‌وکاری قبل از معرفی BCP به وضعیت AOS دست یابد.

این بخش از توسعه یک سیستم قابل اجرا برای بررسی های بهداشتی گیاهی در “محل مقصد” حمایت کرده است که از ژانویه 2021 پذیرفته شده و اجرا می شود. ) تا ژانویه 2024. ما از دولت می خواهیم که اطمینان حاصل کند که این بازرسی ها عملی و مقرون به صرفه عمل می کنند تا از تحمیل بوروکراسی و هزینه های غیر ضروری بر صنعت ما جلوگیری شود. ما نیاز به اطمینان داریم که بنادر تجاری می توانند گیاهان و درختان را اداره کنند.

برای اطلاعات بیشتر:
انجمن صنفی باغبانی
www.the-hta.org.ukمنبع

انجمن صنفی باغبانی (HTA) و اعضای آن مدتها منتظر انتشار پیش نویس مدل عملیاتی هدف (TOM) دولت هستند که مرزهای آینده ما را توصیف می کند. این طرح ها در نظر گرفته شده است تا بخش باغبانی را قادر به تجارت در سطح بین المللی و رشد کند و در عین حال از امنیت زیستی و سلامت گیاهان محافظت کند. HTA به طور کامل از این جاه طلبی پشتیبانی می کند، به طوری که بیش از 95٪ از مشاغل ما نوعی محصول گیاهی را وارد می کنند و روابط تجاری طولانی مدت جهانی را وارد می کنند.

ما از 28.8 میلیارد پوند تولید ناخالص داخلی به عنوان یک بخش و 764000 شغل حمایت می کنیم، و علیرغم ردپای سنگین اقتصادی ما، اکثر صنعت ما را مشاغل کوچکتر تشکیل می دهند. هر گونه تغییر، بار اداری اضافی، بوروکراسی، و خطرات رسیدگی به محصول به شدت بر این مشاغل تأثیر می گذارد. کمک به کاهش هزینه ها و بارها باید جزء لاینفک یک برنامه باشد. اولویت دادن به تحویل سیستم IPAFFS IT و e-Phyto برای بخش ما برای افزایش سهولت و کارایی مدتهاست که به دنبال آن بوده و به تعویق افتاده است. ما همچنین به دنبال این هستیم که بفهمیم آیا هزینه مشترک پیشنهادی کاربر که در TOM در تأسیسات مرز داخلی متعلق به دولت در Sevington، کنت اعلام شده است، در سراسر GB تصویب خواهد شد یا خیر.