AT: گل های منطقه ای از اشتایر

منبع: Kronen Zeitungمنبع

گل های ما با هواپیما نیمی از جهان را می پیمایند
در جنوب گراتس، او عمدتاً گل رز و ژربرا را در 32000 متر مربع در خانه های شیشه ای خود می کارد. و از آنجا باید با رقابت های بین المللی همراه شود. پس از قطب جهانی گل هلند (بزرگترین صادرکننده و سومین واردکننده گل شاخه بریده)، بزرگترین کشورهای صادراتی کلمبیا، اکوادور، کنیا و اتیوپی هستند – چهار کشور در حال توسعه که در آنها نه استانداردهای اجتماعی و نه استانداردهای حفاظتی تقریباً به اندازه بالا نیست. در عملیات اروپایی

چه برای تولد، چه برای روز مادر، یا به عنوان یک هدیه کوچک در این بین، گل های شاخه بریده یک هدیه محبوب هستند و باقی می مانند. با این حال، تعداد بسیار کمی از خریداران در مورد منشاء تزئینات گیاهی می دانند. استفان والنر، پرورش دهنده گل، به “Steirerkrone” توضیح می دهد: “بخش بزرگی از گل های سوپرمارکت دیگر از اروپا نمی آیند. رقابت اصلی اکنون از آفریقا است.”

و در مقابل رقابت های بین المللی بایستد. گل های آنها خنک می شوند و به مرکز جهانی در هلند می روند. اتریش نیز حدود 90 درصد از گل های وارداتی خود را از طریق این مسیر انحرافی به دست می آورد. این نیز برای تعادل آب و هوا آسیبی است.

یک سال پیش، ما قبلاً در مورد فریاد کمک والنر گزارش داده بودیم: “من نمی توانم برای مدت طولانی با این قیمت های هنگفت انرژی زنده بمانم.” اما والنر کنترل را در دستان خود گرفته است، پول زیادی سرمایه گذاری کرده و برای مثال برای روشنایی به لامپ های LED روی آورده است.

صرفه جویی در انرژی نیز برای گل ها امری عادی است
او با خوشحالی می گوید: “من برای کاهش مصرف کیلووات سخت کار کردم. اخیراً توانستم 20 تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنم.” این واقعیت که برق و گاز در حال حاضر دوباره تا حدودی ارزان تر می شوند، باعث تقویت بیشتر می شود. اکنون امکان تولید مجدد وجود دارد.»

کسب و کار با باد مخالف زیاد
والنر می گوید: «ایجاد آگاهی در میان مردم مهم است. به هر حال، چند مزرعه داخلی باقیمانده اخیراً به دلیل افزایش شدید قیمت انرژی با باد مخالف بیشتری مواجه شده بودند.