AIPH هیئت داوران دوره 2024 جوایز جهانی شهر سبز AIPH را اعلام کرد

AIPH 18 عضو هیئت داوران مشهور جهان را معرفی می کند که به انتخاب برندگان جوایز شهر سبز جهانی AIPH 2024 رأی خواهند داد.

AIPH با برخورداری از اعضای سطح بالا با دانش، تجربه و نفوذ حرفه ای گسترده در فضای شهر سبز جهانی، اعضای هیئت داوران محترم را معرفی می کند:

 • بیل هاردی، رئیس، انجمن چشم انداز مهد کودک کانادا (CNLA)، رئیس کمیته شهر سبز AIPH، و رئیس هیئت داوران 2024- کانادا
 • دکتر ژیمین وو، مدیر بخش جنگلداری، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)- چین
 • رول گلنارا، رئیس، واحد شهرها، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP)- فرانسه
 • برند کوبی، معاون دبیرکل، ICLEI و مدیر منطقه ای، ICLEI آفریقا- آفریقای جنوبی
 • گیل پنالوسابنیانگذار و رئیس سفیر 8 80 شهر و پارک های شهری جهان – کانادا
 • جنیفر لنهارت، رهبر جهانی، WWF Cities- سوئد
 • برونو مارکز، رئیس فدراسیون بین المللی معماران منظر (IFLA)- نیوزلند
 • پیترو الیسی، رئیس انجمن بین المللی برنامه ریزان شهری و منطقه ای (ISOCAP)- رومانی
 • دکتر رادیکا مورتی، مدیر برنامه مدیریت اکوسیستم جهانی و مدیر مرکز جامعه و حکمرانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)- سوئیس
 • دیوید مدوکس، بنیانگذار و ویراستار ماهیت شهرها- ایالات متحده
 • کارن تامبایونگ، عضو هیئت مدیره AIPH، آسیا و رئیس کمیته باغبانی اتاق بازرگانی اندونزی- اندونزی
 • پروفسور دکتر سیسیل کونیجندیک، مدیر موسسه راه حل های مبتنی بر طبیعت- هلند
 • فلیکس لوه، مدیر عامل، Gardens by the Bay- سنگاپور
 • دکتر توماس علمکویستاستاد، مرکز تاب آوری استکهلم، دانشگاه استکهلم- سوئد
 • دامیان تانگ، بنیانگذار، URDX، رئیس اجلاس سران شهرهای دایره ای، رئیس هیئت مشورتی ایفلا آسیا و اقیانوسیه- سنگاپور
 • تیم بدمن، رئیس میراث فرهنگی و جوانان اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)- سوئیس
 • هارمن کرای، باغبان و آکواسین، پروژه جنگل شهری- هلند
 • راب آدامز، کارگردان، آدامز اوربان- استرالیا

آقای تیم بریرکلیف، دبیر کل AIPH می گوید: “AIPH از استقبال از چنین گروه برجسته ای از هیئت منصفه بسیار هیجان زده است.” اعضای هیئت داوران 2024 مظهر چشم انداز مشترک شبکه الهام بخش سازمان هایی هستند که جنبش جهانی شهر سبز را رهبری می کنند، که بسیاری از آنها افتخار می کند که AIPH آنها را شریک می خواند، و همچنین نمونه گروهی از افراد پرشور است که قهرمانان قدرت گیاهان هستند. و طبیعت.”

شرکت‌های جوایز شهر سبز جهانی AIPH در یک فرآیند دو مرحله‌ای داوری می‌شوند. مرحله 1، بررسی و امتیازدهی توسط یک پنل فنی متشکل از 28 متخصص از سراسر جهان، اخیراً با اعلام 21 فینالیست در کنفرانس شهر سبز AIPH در 5 مارس 2024 در دوحه، قطر به پایان رسید. فهرست فینالیست ها که شامل 3 اثر با بالاترین امتیاز در هر یک از 7 دسته است، اکنون برای مرحله دوم و پایانی داوری به هیئت داوران تحویل داده شده است.

پس از یک دوره ارزیابی مستقل، هیئت داوران به انتخاب 7 برنده دسته و سپس یک برنده بزرگ از لیست 7 برنده دسته رای خواهد داد. هیئت داوران همچنین به پذیرش نامزدهای هیئت فنی برای دریافت‌کنندگان گواهی شایستگی رأی خواهد داد: اینها آثاری هستند که امتیاز کافی برای فینالیست شدن را کسب نکرده‌اند، اما ویژگی، ویژگی یا رویکردی نوآورانه یا الهام‌بخش را به نمایش می‌گذارند که شایسته شناسایی است. و قابلیت تکرارپذیری را دارد. دریافت کنندگان گواهی شایستگی توسط AIPH در ماه می/ژوئن 2024 اعلام خواهد شد.

“با تکیه بر میراث نسخه افتتاحیه جوایز جهانی شهر سبز AIPH، من مفتخرم که با چنین گروه محترم و برجسته ای از هیئت منصفه کار می کنم که مطمئن هستم همه آنها تخصص لازم برای حمایت از AIPH و شرکای خود را در انتخاب این جایزه دارند. بهترین از بهترین ها،” آقای بیل هاردی، رئیس هیئت منصفه و رئیس کمیته شهر سبز AIPH می گوید. “در حالی که هیئت داوران گرد هم می آیند تا یک دوره بسیار موفق دیگر از جوایز شهر سبز جهانی AIPH را تکمیل کنند، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا لیست مورد انتظار برندگان را در زمان مناسب اعلام کنیم.”

در حالی که پنل فنی آثار را بر اساس شایستگی فنی خود امتیاز می‌دهد، اعضای هیئت داوران دعوت می‌شوند تا در هنگام رای دادن به موارد تحریک‌آمیز زیر توجه کنند: «جوایز به شهرهای برنده کمک می‌کند تا به شهرت جهانی برسند و در معرض دید بیشتری قرار گیرند. آیا احساس می‌کنید بیشترین پتانسیل برای تأثیر تحول‌آفرین را دارید؟»

“جوایز جهانی شهر سبز AIPH فرصتی فوق العاده برای شناخت راه حل های جسورانه و تاثیرگذار مبتنی بر طبیعت برای چالش های شهری و از این طریق، کمک به انتشار اخبار و ایجاد تغییرات مثبت در مقیاس است. بیایید شهرهایمان را سبز کنیم!” دکتر ژیمین وو، مدیر سازمان جنگلداری، غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو).

جوایز جهانی شهر سبز AIPH که برای حمایت از رویکردهای جاه طلبانه طبیعت مدار در طراحی و بهره برداری شهر طراحی شده است، به دنبال تجلیل از ابتکارات عمومی است که از قدرت گیاهان و طبیعت برای ایجاد محیط های شهری سبزتر، سالم تر و انعطاف پذیرتر استفاده می کند. این جوایز نوآوری، دستاوردها و تعهد رهبری شهر را به الزام جهانی به رسمیت شناخته شده برای پذیرش راه حل های طبیعت گرا برای مشکلات رایج شهر و ایجاد محیطی توانا برای شکل دادن و پرورش یک تغییر استراتژیک در حکمرانی و برنامه ریزی شهری به رسمیت می شناسند.

“من مفتخرم و هیجان زده هستم که برای دومین بار به هیئت داوران جوایز شهر سبز جهانی AIPH ملحق می شوم تا ابتکارات محلی خارق العاده زیادی از سراسر جهان را جشن بگیرم که انتقال به دنیای شهری را که در هماهنگی با طبیعت زندگی می کند، ترویج و امکان پذیر می کند.” خانم کوبی برند، معاون دبیرکل، ICLEI: دولت های محلی برای پایداری و مدیر منطقه ای، ICLEI آفریقا.

برای اطلاعات بیشتر:
AIPH
www.aiph.org

منبع