“50 ساله و هر روز قوی تر می شود”

نوآوری در هسته خود
نوآوری در مرکز اخلاق مک‌پک قرار دارد که در طول تاریخ شرکت آنها نیز مشهود است.

این تجارت در طول دهه 1980 با انتقال بیشتر به بردبری در استاکپورت به دلیل رشد بیشتر از سایت مکلسفیلد، به گسترش خود ادامه داد. در سال 1990 Macpac اعتبار ISO9001 را برای فرآیندهای توسعه ای که برای توسعه ابزار ایجاد شده بود به دست آورد.

در سال 2000 کریس کرشاو تصمیم گرفت یک گام از کسب و کار بردارد و گراهام مدیر عامل جدید Macpac شد. این قرار بود نقطه عطفی در تاریخ مک‌پک باشد – با تزریق سرمایه‌گذاری‌های جدید و ایده‌های آینده‌نگر.

نسل جدید
در سال 1997، پسر کریس کرشاو، گراهام، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و کار در خارج از کشور به مدت 10 سال بر روی سیستم های کنترل ربات، به تجارت خانوادگی بازگشت. این علاقه به فرآیندهای تولید و تعهد او به محیط زیست است که عاملی راهنما در مسیری است که Macpac در سال‌های آینده دنبال می‌کند و بر اعتبار سبز طرح‌های بسته‌بندی و انتخاب مواد این شرکت تأثیر می‌گذارد.

سالهای اولیه
در سال 1973 این شرکت توسط کریس کرشاو، پدر مالک و مدیر عامل فعلی، گراهام کرشاو، تأسیس شد. با اختراع «ترموفرمینگ»، رشد سریع بود و در دهه 1970، کسب و کار به مکلسفیلد نقل مکان کرد، که نام «مک‌پاک» از آن زاده شد.

در سال 1998 مک‌پک متوجه شد که برای دستیابی به بهره‌وری بیشتر، باید فرآیندهای خود را مدرن‌سازی کند، بنابراین ماشین‌های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) را در اتاق ابزار خود معرفی کرد. این انحراف از ابزارآلات آلومینیوم ریخته‌گری سنتی، ماشین‌کاری بسیار دقیق CAD/CAM را فراهم کرد و در عین سرعت بخشیدن به فرآیند، مزیت رقابتی متمایز را به ارمغان آورد. در طول سال‌های بعد، Macpac به سرمایه‌گذاری در پشتیبانی از فرآیند تولید ابزار، که نقش مهمی در تغذیه ماشین‌های ترموفرمینگ دارد، ادامه خواهد داد.

همکاری با تولیدکنندگان ماشین آلات آلمانی Illig، Macpac، که همیشه نوآور بودند و به دنبال بهبود کارایی بودند، به توسعه یک سیستم جدید به عقب برای ماشین‌هایشان کمک کرد. در سال 2013، Macpac اولین دستگاه انباشته Illig 74 را نصب کرد که با این طراحی جدید ساخته شده است – این دستگاه جدید امکان کاهش هزینه های ابزارآلات را بدون به خطر انداختن بازده تولید فراهم می کند.


گراهام کرشاو، مدیر عامل Macpac

برای اطلاعات بیشتر:
Macpac Ltd.
خیابان بارتون، شهرک صنعتی هیتون مرسی،
Stockport, SK4 3EG, انگلستان
تلفن: 0161 442 1642
فکس: 0161 442 1643
ایمیل: [email protected]
https://www.macpac.co.uk/منبع

Macpac در سال 2022 با نصب اولین دستگاه انباشته با قابلیت پانچ و قالب در بریتانیا، رشته دیگری را به کمان خود اضافه کرد و به Macpac حتی گزینه‌های تولید بیشتری برای پاسخگویی بهتر به خواسته‌های مشتریان داد.

این نیم قرن ایده، طراحی و تولید بسته‌بندی کار کوچکی نیست، به‌ویژه وقتی در نظر می‌گیریم که چگونه شرکت باید با چنین زمان‌های آشفته و خواسته‌های ناشی از تغییرات آب و هوا و نگرانی‌های زیست‌محیطی تکامل یابد. این دستاورد نتیجه تلاش‌های مشترک و سخت کوشی هر فرد در Macpac است و حتی برای یک تولیدکننده خصوصی در بخش بسته‌بندی که به خاطر بازیگران کوتاه مدت، خریدهای متعدد، تصاحب و ادغام‌هایش بدنام است، قابل توجه‌تر است.

این شرکت در بیانیه‌ای در رابطه با این موضوع اشاره می‌کند: «2023 Macpac سالگرد 50 سالگی خود را جشن می‌گیرد، و ما نمی‌توانیم افتخار یا هیجان‌زده‌تر باشیم که تمام دستاوردهای Macpac در این مدت را در مشارکت با کارمندان، مشتریان و شرکای صنعتی جشن بگیریم. پنجاهمین سالگرد آنها

Macpac از یک تولید کننده نوپا در مقیاس کوچک در سال 1973 به شرکت نوآورانه موفق بسته بندی گرما شکل امروزی تبدیل شد و با افتخار توانست خود را یکی از بزرگترین تولید کنندگان خصوصی بریتانیا در بخش خود بداند.

در سال 2003، به دلیل مشکلات بازیافت و افزایش نگرانی ها برای محیط زیست، ازدحام برای جابجایی از PVC رخ داد. Macpac قرار بود پیشرو در استفاده از جایگزین ترجیحی خود – PET بازیافتی (R-PET) – برای ترویج جذب و استفاده از مواد در طیف گسترده ای از بازارهای کلیدی باشد. در سال 2005 Macpac وارد بخش پزشکی/داروسازی شد و طبیعتاً از R-PET به عنوان ماده انتخابی در طراحی اولین سینی قرص‌های گرمافرم‌شده استفاده کرد که قرار بود در تجویز قرص‌ها به میلیون‌ها بیمار انقلابی ایجاد کند. R-PET در حال حاضر به پرمصرف ترین مواد ترموفرمینگ تبدیل شده است و تا سال 2023 بیش از 90 درصد از موادی که Macpac از طریق کارخانه خود پردازش می کند را تشکیل می دهد.

تا سال 2008 و به دنبال سرمایه گذاری قابل توجه در تجهیزات جدید ترموفرمینگ، Macpac با خرید واحدهای مجاور، اندازه کارخانه خود را دو برابر کرد و بعداً به سایت برای انبارداری مواد خام بزرگتر و کالاهای نهایی گسترش یافت. در سال 2010، 750000 پوند سرمایه گذاری بیشتری در ماشین آلات و کارکنان جدید انجام شد.

با سابقه ای مانند این، جای تعجب نیست که Macpac مشتاقانه منتظر نوآوری های بیشتر در آینده است، یا همانطور که این شرکت می گوید: “ما 50 سال جوان هستیم و همچنان در حال رشد هستیم و هنوز هم بسیار منتظریم. چه چالش‌های جدید و هیجان‌انگیزی پیش روی ماست.»

نقطه پایین در تاریخ Macpac در سال 1996 زمانی رخ داد که یک آتش سوزی ویرانگر در کارخانه Bredbury باعث شد که به آدرس فعلی در شهرک صنعتی هیتون مرسی در استاکپورت منتقل شود. Macpac با اشغال تنها یک واحد صنعتی با 4 دستگاه گرماساز در محل، به کار و رشد خود ادامه داد.