20 دلیل برای دوست داشتن پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی

اگر بازیگر دکتر اختاپوس “آلفرد مولینا” نبود ممکن بود این سکانس خیلی مسخره به نظر بیاد ولی ایشون این سکانس رو به زیبایی هر چه تمام سفارش لباس مرد عنکبوتی تر بازی کرد. قبل از اینکه این نقش به مولینا برسد، سازندگان فیلم اسامی بسیار بزرگی را برای نقش دکتر اختاپوس در نظر داشتند؛ افرادی مانند اد هریس، دیوید داچوفنی، سم نیل، رابرت دنیرو، کریس کوپر و آرنولد شوارتزنگر. بعد از توبی مگوایر که در سهگانهی سم ریمی نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی را بازی کرد، مدت زیادی نگذشته بود که خبر ریبوت و بازتولید فیلمهای مرد عنکبوتی منتشر شد و این بار اندرو گارفیلد را برای این نقش انتخاب کردند. در سال ۱۹۷۷، قسمت آزمایشی مجموعه تلویزیونی مرد عنکبوتی شگفتانگیز توسط کلمبیا پیکچرز به عنوان مرد عنکبوتی در خارج از ایالات متحده منتشر شد. Marvel’s Spider-Man در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. ولی اگر بی انصاف نباشیم، لحظاتی که به یک باره لباسش را عوض می کرد و به مرد عنکبوتی تبدیل می شد حسابی خنده دار بودند و اگر الان نگاهش کنید لحظات مفرحی برایتان خلق می نماید.

در شماره 16 از کمیک های اسپایدرمن که اینجا ترجمه شده و بخشی از داستان “توطئه کلونی” است، دیدیم که کاربرد حس عنکبوتی عوض شده! طراحی این بخش کار آقای الکس راس، هنرمند و طراح دنیای کمیک بوک هست و برای کمیک های مرد عنکبوتی طراحی هایی هم انجام داده. شما فیلم های کمیک بوکی الان رو ببینید میفهمید که خیلی هاشون حتی این جلوه ی ویژه رو هم ندارن. موقعی که اونا میرن مکالمه ی زن عمو می و پیتر خیلی جالبه. پیتر وقتی میره خونش میبینه زن عمو می و هری و مری جین براش جشن تولد گرفتن. ما توی اینجا میفهمیم زن عمو می چقدر زن خوبیه و همواره همراه پیتر بوده. ما قشنگ توی این سکانس حال پیتر رو میفهمیم و درکش میکنیم و میبینیم چقدر توی زندگیش مشکل داره. ما می توانیم آن را دریافت کنیم با تکمیل تلاش گهواره گربه، که یک تلاش جانبی است ، اما اختیاراتی نمی دهد. بعد از آن شروع پریشانی که آلبوم داشت, تم “Mysterio” فرم کامل قهرمانی خودش را پیدا کرد. پارکر طلسم را میدزدد، با استرنج مبارزه و او را در ابعاد آینه اسیر میکند و حلقهٔ او را نیز تصاحب میکند و آن را به ند میدهد.

کنتراست رنگ قرمز و سفید لباس آنها نیز بهترین لباس شوالیه ماه را به وجود میآورند. این سریال موفق شده امتیاز 6.1/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک می باشد. در واقع، آن محلولی كه درست كرده بوده به جای اینكه نیروهاش را از بین ببره، اونا رو بیشتر كرده بوده! اسپایدر من یا مرد عنکبوتی برای اینکه بهتر بتواند در ذهن کودکان جای گیرد ، به صنعت کارتون و انیمیشن نیز راه پیدا کرده است. تونی به جای این کار، زرهی قدرتمند برای خود میسازد تا از اسارت فرار کند. مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد. راهی به خانه نیست تمام سعی خود را کرد که نوآوری های خود در زمینه لباس های جدید و همینطور حفظ کردن و استفاده از لباس هایی که در فیلم های قبل مورد استفاده قرار گرفته بود را در این فیلم برای اسپایدرمن به نمایش بگذارد. واقعا این سکانس در سال ۲۰۰۴ غیر قابل باور بود! این فیلم سکانس ماندگار کمی نداشت و من در این مقاله ۱۰ سکانس ماندگار فیلم سینمایی “مرد عنکبوتی ۲” رو رتبه بندی کردم.

بازو های دکتر اختاپوس و حرکت های مرد عنکبوتی فوق العاده هستن و مطمئنا با دیدن این سکانس ها کیف میکنید. نبردی بی نظیر بین اون ها صورت میگیره و بعد مرد عنکبوتی سعی میکنه دکتر رو راضی کنه تا دست از این کارا برداره. پیتر که از این وضعیت خسته شده و اوضاع هم در دبیرستان برایش خوب پیش نمیرود و نمیتواند به دختر مورد علاقه خود یعنی لیز ابراز علاقه کند تصمیم میگیرد برخلاف توصیههای استارک دوباره لباس مرد عنکبوتی را بر تن کند و جلوی جرم و جنایت در شهر بگیرد اما این کارهای ساده هم او را راضی نمیکند. توی چند مورد قبلی گفتم که در این فیلم پیتر تصمیم میگیره یه مدت مرد عنکبوتی نباشه و به زندگی عادیش برگرده. جی جونا جیمسون، کسی که توی فیلم همش داشت به مردم میگفت مرد عنکبوتی یک تبهکاره، وقتی فهمید اون حرفه ی ابرقهرمانی رو کنار گذاشته، از خوشحالی بال درآورد! اما وقتی میبینه یه بچه توی ساختمون در حال آتش گرفتنه، زود میره و در قالب پیتر پارکر نجاتش میده و میفهمه مرد عنکبوتی بودن روی دومزندگی اونه و بعضیا هنوز به اون نیاز دارن. این بخش به خوبی وقایع مهم قسمت قبل رو نشون میده و کسی اگه قسمت قبل رو ندیده باشه، این بخش رو ببینه میفهمه قسمت قبل چی گذشته.