ژاپن دوباره 250 درخت شکوفه گیلاس ویژه آمریکا را هدیه می دهدفومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و همسرش یوکو، به رئیس جمهور آمریکا جو بایدن و بانوی اول جیل بایدن هدیه عالی دادند.

شکوفه های گیلاس بیشتر! چند تا؟ 250 تای آنها.

این درختان جایگزین 100 درختی خواهند شد که به عنوان بخشی از یک پروژه بازسازی که اکنون در اطراف حوضه جزر و مد معروف در واشنگتن دی سی در حال انجام است، دیوارهای دریا که در دهه 1800 ساخته شده بودند، غرق شده اند و برای محافظت از بنای یادبود جفرسون باید جایگزین شوند. موج های طوفان

همانطور که می دانیم، درختان نمادین گیلاس واشنگتن دی سی هدیه ای از ژاپن در سال 1912 بود.

نخست وزیر کیشیدا می گوید که این هدیه به افتخار دویست و پنجاهمین سالگرد امضای اعلامیه استقلال است که ایالات متحده آن را در سال 2026 جشن می گیرد.

همانطور که تایمز گزارش داد، پرزیدنت بایدن از آقای کیشیدا به خاطر درختان گیلاس که به نمادی از رابطه بین ایالات متحده و متحد دیرینه اش و همچنین به یک جاذبه گردشگری محبوب در بهار تبدیل شده است، تشکر کرد. شهردار توکیو در سال 1912 به واشنگتن 3000 درخت داد که بومی ایالات متحده نیستند.

سفر نخست وزیر ژاپن نیز زمان مناسبی است. از زمان آن هدیه نمادین، پایتخت کشور جشنواره ملی شکوفه های گیلاس را جشن می گیرد که از سال 1935 به منظور بزرگداشت هدیه اصلی برگزار می شود.

ادامه مطلب را در flowerpowerdaily.com بخوانید

تاریخ انتشار:

منبع