لاله ها در استانبول شروع به شکوفه دادن کرده اند

در thestar.com.my بیشتر بخوانیدمنبع فصل شکوفه های گیلاس قبلاً در بخش هایی از ژاپن، چین و کره جنوبی آغاز شده است، در حالی که در مالزی، درختان Tecoma زیادی در حال شکوفه دادن هستند.

گفته می‌شود که لاله‌ها توسط ترک‌های کوه‌های پامیر در آسیای مرکزی – وطن اصلی لاله – به آناتولی آورده شده‌اند و از مهمترین نمادها در فرهنگ ترکیه هستند. لاله گیاهی پیازدار و علفی است و از قرن دوازدهم میلادی در ترکیه به عنوان نقشی زینتی در صنایع دستی استفاده می‌شود.

برای برخی از کشورها، بهار سر برآورده است و گل های رنگارنگ و شاخ و برگ های سرسبز را به همراه دارد.

در استانبول، ترکیه، فصل لاله ها به طور معمول از رسیدن بهار خبر می دهد، زمانی که برخی از محبوب ترین نقاط شهر با گل های لاله در هر رنگ و اندازه پوشیده می شوند. گفته می شود که این یک جشن بصری لذت بخش هم برای مردم محلی و هم برای بازدیدکنندگان است.

در میدان سلطان احمد، فرش وسیعی از گل های لاله با استفاده از روش خاصی برای پرورش لاله در محوطه بافته می شود. به طور مشابه، این «فرش‌های لاله» را می‌توان در بیشه‌های Emirgan، پارک Gülhane، Yıldız Grove، Soganlı Botanic Grove، Beykoz Grove، Büyük Çamlıca Grove، Küçük Çamlıca، بیشه Fethipasa و Hidiv Grove در اطراف شهر Pavillon پیدا کرد.