Plant Heritage کمپین Missing Genera 2023 دوستدار گرده افشان را راه اندازی کرد

امسال Missing Genera 2023* بر روی گروه های گیاهی دوستدار گرده افشان متمرکز است. بسیاری از 12 گروه گیاهی ذکر شده آهنربا برای طیف وسیعی از گرده افشان ها، از زنبورها و پروانه ها گرفته تا پروانه ها و سایر حشرات هستند. لیست امسال شامل اکیناسه رنگارنگ است که به لطف کاشت اخیر به سبک چمنزار محبوبیت خود را افزایش داده است، Osmanthus که دارای گلهای یاس مانند غنی از شهد است که در فصل بهار می آید، و Gaura (که اخیراً به عنوان Oenothera (G) طبقه بندی شده است) که به عنوان شناخته شده است. برای جذب زنبورها

علاوه بر راه‌اندازی کمپین Missing Genera، غرفه Plant Heritage (شماره PH 123) در جشنواره RHS Hampton Court Palace Garden (4 تا 9 ژوئیه) همچنین 45مین سالگرد تأسیس خیریه را که در سراسر سال 2023 جشن گرفته می‌شود، برجسته خواهد کرد و بر چگونگی تمرکز خواهد داشت. مجموعه‌های گیاهی ملی در طول دهه‌ها، از دهه 1980 تا امروز، تکامل یافته‌اند. این موسسه خیریه همچنین نقطه عطف اخیر اعتبار 700 امین مجموعه گیاهان ملی خود را در نمایشگاه مشهور جهانی نیز به نمایش خواهد گذاشت.

در جولای امسال، موسسه خیریه حفاظت از باغبانی، میراث گیاهی، کمپین سالانه نسل گمشده 2023 خود را در جشنواره باغ کاخ RHS همپتون کورت در تلاش برای نجات 12 گروه گیاهی که در غیر این صورت در معرض خطر ناپدید شدن از کشت قرار دارند، راه اندازی می کند.

مجموعه‌های گیاهی ملی در سراسر بریتانیا، ایرلند و جزایر کانال، از دوردست‌های اسکاتلند تا ساحل کورنیش یافت می‌شوند. مجموع این «کتابخانه‌های زنده» حدود 95000 گیاه باغی را شامل می‌شود. برخی از آنها توسط افراد پرشور یا نهالستان‌های گیاهی متخصص ایجاد و مراقبت می‌شوند، در حالی که برخی دیگر توسط باغ‌های گیاه‌شناسی معروف مانند Royal Botanic Gardens Kew نگهداری می‌شوند.

گیل گرومبریج، مدیر بازرگانی در Heritage گیاهی، می‌گوید: «ما از اینکه در سالگرد 45 سالگی خود، 700 مجموعه گیاهی ملی را تأیید کرده‌ایم، بسیار هیجان‌زده هستیم، اما هر گروه گیاهی کسی را ندارد که از آنها مراقبت و نگهداری کند. به همین دلیل است که هر ساله گیاهانی را شناسایی می کنیم که بدون کمک ممکن است در معرض خطر از بین رفتن باغ هایمان باشند. بسیاری از مجموعه‌های گیاهی ملی ما در خانه‌ها یا باغ‌های کوچک نگهداری می‌شوند، بنابراین لزوماً برای کمک به فضای زیادی نیاز ندارید. اگر عاشق باغبانی هستید و علاقه مند به کمک به ما در حفاظت از گیاهان هستید، ما دوست داریم از شما مطلع شویم.

برای اطلاعات بیشتر:
میراث گیاهی
تلفن: 01483 447540
plantheritage.orgمنبع

کمپین سالانه این خیریه که اکنون در هفتمین سال فعالیت خود می گذرد، از داوطلبان علاقه مند به گیاهان یا عشق به باغبانی می خواهد تا به فکر راه اندازی یک مجموعه گیاهی ملی باشند و در نتیجه یکی از گروه های گیاهی را در فهرست نسل های گمشده امسال نجات دهند.

از زمانی که نسل گمشده در سال 2016 آغاز شد، 12 مجموعه گیاهی ملی جدید راه اندازی شده است، که به این معنی است که آینده برای این گروه های گیاهی به طور قابل توجهی روشن تر است. در لیست امسال تعدادی گیاهان زیبا و آسان برای مراقبت وجود دارد، بنابراین ما واقعا امیدواریم که آنها به زودی خانه ابدی خود را پیدا کنند.

تقریباً پنج دهه پس از تأیید اعتبار اولین مجموعه‌های گیاهی ملی بین سال‌های 1980 تا 1982، طرح حفاظت همچنان به قوت خود ادامه می‌دهد و بسیاری از این مجموعه‌های افتتاحیه هنوز در حال رشد هستند. اینها و مجموعه‌های جدیدتر که هر فصل معتبر می‌شوند، همگی نقش حیاتی در کار حفاظت از گیاهان گسترده‌تر میراث گیاهی ایفا می‌کنند و برای مبارزه با اثرات تغییرات آب و هوایی بسیار مهم هستند.