KenGen قراردادی را برای ارتقای قدیمی ترین نیروگاه زمین گرمایی در منطقه اولکاریا منعقد کرد

شرکت تولید برق کنیا PLC (KenGen) قراردادی چند میلیاردی برای بازسازی قدیمی‌ترین نیروگاه زمین گرمایی کنیا منعقد کرده است، با هدف افزایش تولید آن از 45 مگاوات به 63 مگاوات در اقدامی برای تسریع روند گذار کشور به انرژی سبز.

ژنراتور الکتریسیته فهرست شده در NSE گفت: این ابتکار راهبردی آماده است تا بازده عملیاتی نیروگاه را افزایش دهد و تولید برق را تا 40 درصد در مقایسه با مدل‌های معمولی موجود، که اولین واحد آن در سال 1981 راه‌اندازی شد و از آن زمان از کار افتاده است، افزایش دهد.


منبع: KenGen

در این مناقصه، SEPCOIII Electric Power Construction Co., Ltd پیمانکار مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز (EPC) خواهد بود، در حالی که شرکت Toshiba Energy Systems and Solutions (Toshiba ESS) قرارداد تامین توربین های بخار و ژنراتورها را به عهده گرفته است. سه واحد نیروگاه

مدیر عامل و مدیرعامل KenGen، مهندس پیتر نجنگا بیان می کند، “نوسازی اولکاریا I نشان دهنده یک نقطه عطف تاریخی برای KenGen است، زیرا ما به تعهد خود به راه حل های انرژی پایدار ادامه می دهیم. با استفاده از آخرین پیشرفت ها در فناوری زمین گرمایی، هدف ما نه تنها بهبود عملکرد نیروگاه بلکه ایجاد موارد جدید است. استانداردهای تولید انرژی تجدیدپذیر در کنیا.”

این پروژه که برای تکمیل تا دسامبر 2026 برنامه ریزی شده است، برای همسویی با اهداف انرژی گسترده تر کنیا و ابتکار چشم انداز 2030 طراحی شده است که انتقال به انرژی 100٪ سبز را تا پایان دهه پیش بینی می کند.

مهندس اولکاریا I به عنوان قدیمی ترین نیروگاه زمین گرمایی در آفریقا از اهمیت تاریخی قابل توجهی برخوردار است و به عنوان شاهدی بر تلاش های پیشگام کنیا در تولید انرژی های تجدیدپذیر و بنابراین، هیجانی برای ما برای بازگشت این نیروگاه به شبکه است. . نجنگا

مدیرعامل KenGen می‌گوید: «با بیش از 40 سال فعالیت، این پایداری زمین گرمایی همراه با مجموعه مهارت‌ها و قابلیت‌های منابع انسانی که KenGen در طول سال‌ها توسعه داده است، تأیید می‌کند، ما مطمئن هستیم که پروژه به موقع و در چارچوب بودجه تکمیل خواهد شد. “

هدف KenGen از طریق این نوسازی نه تنها افزایش طول عمر عملیاتی Olkaria I بلکه ایجاد مدلی برای توسعه انرژی پایدار است که می تواند در سراسر منطقه به عنوان زوایای کنیا تکرار شود تا از 10000 مگاوات پتانسیل زمین گرمایی در منطقه Rift Valley کنیا استفاده کند. .

برای اطلاعات بیشتر:
کنجن
www.kengen.co.ke

منبع