“Iberflora برای نشان دادن فرصت های این بخش در اسپانیا به متخصصان خارجی ایده آل است”

Valencia Plant Export اخیراً 20 سال تجربه داشته است، او سیر تکامل شرکت را در این همه سال چگونه ارزیابی می کند؟

“در روزهای اولیه، ما باید به مهدکودک ها آموزش می دادیم که چگونه می توان به زنجیره های آلمانی تولید یکنواخت و تمیز ارائه داد. زیرا بازار آلمان برای فروش نهایی خود به یک محصول عالی نیاز داشت. بنابراین، در ابتدا، نکته مهم ایجاد استانداردهای کیفیت بود. خوب شما باید به مهدکودک منتقل می کردید که مشتری چه نیازهایی دارد تا بداند چه چیزی باید تولید کند، متعاقباً حرفه ای شدن در برچسب گذاری و حمل و نقل محصول و محافظت از آن رخ داده است. در 6 7 سال گذشته مهمترین مورد همه قوانین اروپایی در مورد پایداری یا سلامت گیاهان به روز بوده اند. امروز ما باید نگران هزاران چیز باشیم تا از بازارها و قوانین آنها پیروی کنیم.”

پدرم وارد کننده گیاهان زینتی در آلمان بود و من این مسیر را طی کردم و در سال 99 مسئولیت خرید گیاهان برای ایشان را بر عهده داشتم، این کار فصلی بود، در بهار و خیلی ساده بود که بر خلاف امروز می‌توانست توسط یک نفر انجام شود… مشکل در ابتدا زبان بود، اما اسپانیایی‌ها همیشه برای کسی که می‌دانست چگونه حرکات را با زبان غیرکلامی به هم متصل کند، بسیار باز بودند. اراسموس را در کادیز و کارآموزی را در والنسیا انجام داد، زبان را بهبود بخشید. و این است که دانستن زبان اولین قدم برای راه‌اندازی یک تجارت در خارج از کشور، ارتباط با مردم و درک ذهنیت هر کشور است.

اگرچه آغاز همه‌گیری برای این بخش تشنج‌آور بود، اما در میان‌مدت رونق مصرف گل و گیاه در اسپانیا تایید شده است. آیا این رونق در آلمان هم رخ داده است؟ اگرچه این کشور قبلاً فرهنگ گیاهی ریشه دارتری نسبت به اسپانیا داشت.

Iberflora در حال آماده سازی یک مفهوم جدید، تجربی تر و خلاقانه در سال 2022 است، Iberflora New Generation، رویدادی برای کار، اما همچنین برای یادگیری و سرگرمی. او از نسخه بعدی Iberflora چه انتظاری دارد؟

برای اطلاعات بیشتر:
ایبر فلورا
www.iberflora.feriavalencia.comمنبع

فایده ای که برای ما به ارمغان می آورد این است که با مقرراتی که از بروکسل آمده است به روز باشیم زیرا می خواهیم به سرعت خود را با آن سازگار کنیم. به لطف مشارکت در این نهادها، من از مسائلی که گرده افشان ها، بازیافت، ذغال سنگ نارس را تحت تاثیر قرار می دهد بسیار مطلع هستم. مشتری اولین نفری است که از من می خواهد که با قوانین جدید سازگار شوم و تهیه کننده باید از این موضوع مطلع شود.»

امروزه صادرات کارخانه والنسیا در انجمن ها و سازمان های بخشی مختلف بسیار درگیر است. آنها علاوه بر اینکه بخشی از کمیته سازماندهی Iberflora هستند، اعضای فعال Asfplant، انجمن حرفه ای گل، گیاهان و فناوری باغبانی والنسیا نیز هستند. چرا ایزابل فالگر حضور در نهادهای مختلف و ابتکارات بخشی را جالب می داند؟

صادرات کارخانه والنسیا در سال 1999 در اسپانیا تأسیس شد و به تدریج این تجارت خانوادگی به طور قطعی در والنسیا مستقر شد. آن سال های اول زمانی که ایزابل فالگر وارد یک ماجراجویی تجاری در یک کشور خارجی شد چگونه بود؟

“من دوست دارم در مورد نمایشگاه “نسل جدید” آینده صحبت کنم، زیرا می خواهم از این مفهوم استفاده کنم و به این نکته اشاره کنم که بخش ما در حال پیر شدن است و Iberflora می تواند جوانان را وادار کند تا روی آن شرط بندی کنند. تغییر نسل توجه به جوانان و ایجاد انتظارات مثبت از این بخش مهم است. فقط در مورد مشکلات صحبت نکنید، بلکه امکانات این بخش و Iberflora فرصت بسیار خوبی برای دعوت مدارس به همه نوع است. دانشجویان و همچنین به متخصصان خارجی، تا به آنها نشان دهم که در این بخش در اسپانیا چه کار کنند، همانطور که من انجام دادم، می تواند انتظاری برای آینده باشد. Iberflora فرصت بسیار خوبی برای ماندن در نقاط مثبت این بخش است تا جوان ها مردم دید مثبتی دارند.”

“بازار آلمان با ثبات تر است در حالی که در اسپانیا فراز و نشیب های بیشتری وجود دارد زیرا بسته به وضعیت اقتصادی کشور کم و بیش در باغ خرج می شود. با این حال، بازار گل و گیاه آلمان به گردشگری بستگی دارد، زیرا اگر آلمانی باشد. می تواند به یک سفر برود، آنقدر در باغ سرمایه گذاری نمی کند. و این چیزی است که ما در می 2022 دیدیم. مردم آنقدر مشتاق بودند که به سفر بروند که در اواسط ماه مه این بخش متوقف شد و یک گیاه باقی مانده داشت که قبلا فروخته شده بود.”

وی افزود: در رابطه با ارقام شرکت، ما در عرض 22 سال حجم فروش خود را در ابتدای راه سه برابر می کنیم و همچنین حجم کاری را که از دو نفره بودن به هشت نفر فعلی رسیده ایم، سه برابر می کنیم.

ما همچنین باید در نظر داشته باشیم که هر سال در بخش ما متفاوت است و بنابراین ما باید یکی از انعطاف پذیرترین بخش ها باشیم زیرا ما بسیار به آب و هوا و وضعیت اقتصادی وابسته هستیم.

“2020، سالی که همه‌گیری در آن شروع شد، بحران بسیار بر ما تأثیر منفی گذاشت زیرا در اوج کمپین ما را گرفتار کرد. درباره ما، در هفته 10 ما 90 درصد از تجارت سال را انجام می‌دهیم و کل محصور شدن اتفاق افتاد. در آن دوره، بنابراین تا فروش 40 درصدی ضرر کردیم. با این حال، به طور کلی، سال 2020 سال بسیار خوبی بود، زیرا زمانی که قبلاً باید 40 درصد را از دست می دادیم و می دانستیم که او قرار نیست بهبود یابد، در نهایت ما توانستند کمپین را تمدید کنند. مردم گیاهان زیادی خریدند و ضرر آن 30 درصد بود. سال بسیار سختی بود. 2021 بهترین سال ما بود، فروش سال 2019 را که قبلاً بسیار خوب بود، بازیابی کرد.”

مصاحبه های ایبر فلورا ایزابل فالگر، مدیر بازاریاب صادرات کارخانه والنسیا، و این بخشی از حماسه ای از متخصصان است که برای چندین دهه به این گیاه زینتی اختصاص داده شده است. پدربزرگ و مادربزرگ او در آلمان تولیدکنندگان گیاهان زینتی بودند و بعدها پدرش رولف هوسر خود را وقف بازاریابی کرد. در واقع، هوسر یکی از اولین مهمانان بین المللی این نمایشگاه بود. ایزابل فالگر در سفری عاشق والنسیا شد و ریشه‌های حرفه‌ای خود را از دست داد و فرصت تجاری جدیدی را برای تجارت خانوادگی بین اسپانیا و آلمان باز کرد که تبدیل به صادرات کارخانه والنسیا شد. از آن زمان، ایزابل یک معیار برای فروش بین المللی این بخش است.