HTA پس از بررسی دو هفته ای، چالش های مرزی جدیدی را برای وزیر تعیین می کند

انجمن صنفی باغبانی (HTA) با گذشت دو هفته از ترتیبات مرزی جدید، به وزرای دولت نامه نوشته است. تغییر مرزی کلیدی، تغییر یک شبه در 30 آوریل 2024 از بررسی های مکان مقصد (POD) به نقاط کنترل مرزی (BCP) و نقاط کنترل (CPs) است. HTA بیان می‌کند که «رویکرد عمل‌گرایانه» دولت به معنای سطح بسیار پایین بازرسی‌های بهداشتی گیاهی، به خطر انداختن امنیت زیستی، افزایش هزینه‌های واردات و مشکلات سیستم‌های مداوم است که باعث نگرانی و افزایش بار منابع می‌شود.

نامه HTA به وزیر محیط زیست لرد داگلاس میلر OBE سوالاتی را در اینجا و اکنون شامل اصلاحات سیستم، مشارکت در هزینه ها، وضوح داده ها و طرحی برای رویکرد عملگرایانه برای اطمینان بخشی به صنعت در مرز ارائه می دهد. این نامه فراتر رفته و به دنبال این است که اطمینان حاصل شود که در کنار چالش‌های فعلی، نیاز بلندمدت به داشتن یک برنامه برای رسیدگی به قابلیت BCP و دسترسی بخش به حق ارتفاق‌ها، مانند AOS یا یک طرح معامله گر مورد اعتماد، نیز ارائه می‌شود. HTA از وزرا می خواهد تا جلسه ای را با کسانی که درگیر و متاثر از تغییرات مرزی جدید هستند تشکیل دهند.

فران بارنز، مدیر اجرایی HTA، اظهار داشت:
“ما می دانیم که بسیاری از افراد در این بخش واردات خود را برای مدیریت خطرات تاخیر و اختلال در روزهای اولیه تغییرات جدید تغییر دادند. ما از اینکه امروز هنوز در سطح اول بررسی هستیم و مشکلات و چالش های سیستم را می بینیم که ادامه دارد، ناامید هستیم. قطعی‌های گزارش‌شده به خوبی بر تجارت کارخانه و تشدید بررسی‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و باعث سردرگمی و عدم اعتماد به مرز، عملیات آن و امنیت زیستی می‌شود.

بسیاری از بخش‌ها هنوز از هزینه‌های کامل واردات اطلاعی ندارند و تا مدتی نمی‌دانند و مطمئن نیستند که جریان نقدی را برنامه‌ریزی و مدیریت کنند، با وجود رژیم‌های قیمت‌گذاری پرحجم، و هیچ داده‌ای در دسترس عموم در مورد بازرسی وجود ندارد. سطوح و مسیرهای تجاری ما در تاریکی هستیم و نمی توانیم به داده هایی که BTOM به آنها متکی است دسترسی پیدا کنیم.

این بخش سالانه 753 میلیون پوند گیاهان و محصولات گیاهی وارد می کند. 90 درصد از تولیدکنندگان ما گیاهان را در مرحله ای از چرخه رشد وارد می کنند. تقریباً 100 درصد آنها SME هستند و در تئوری، 100 درصد تحت بررسی و هزینه هستند. امروز آنها دسترسی نزدیک به 0% به حق ارتفاق یا جایگزینی برای استفاده از BCP داشته باشیم.

نامه کامل HTA از طریق وب سایت HTA قابل دسترسی است.

برای اطلاعات بیشتر:
انجمن صنفی باغبانی
www.the-hta.org.uk

منبع