CosMic Plants بیستمین سالگرد و ساختار مالکیت جدید را جشن می گیرد

پرورش دهنده کانادایی Phalaenopsis CosMic Plants بیستمین سالگرد تاسیس خود را امسال جشن می گیرد. از اکتبر 2023 آنها همچنین تحت مالکیت جدید هستند زیرا کانر ون استیکلنبرگ، پسر نیل ون استیکلنبرگ به عنوان مالک مشترک شرکت به پدرش ملحق شد. بنابراین، زمان خوبی است که با کانر به گذشته و آینده نگاه کنید.


نیل و کانر ون استیکلنبرگ در گلخانه.

از 2000 تا بیش از 20000 گیاه تمام شده در هفته
در سال 2004، نیل و برادرش مایک از هلند به کانادا مهاجرت کردند. علیرغم علاقه به کشت انواع محصولات، آنها هیچ تجربه ای در زمینه کشت فالنوپسیس نداشتند. پدرم می‌خواست یک گلخانه Phalaenopsis در هلند راه‌اندازی کند، اما در آن زمان تهیه مواد اولیه یک چالش بود زیرا در حال تبدیل شدن به یک محصول بسیار محبوب برای تولیدکنندگان بود. تامین کنندگان گیاهان کشت بافت اکنون می خواستند با ما کار کنند زیرا ما فرصتی را در بازاری جدید نشان می دادیم. نیل و مایک نسل اول پرورش دهندگان در کانادا بودند، که امروزه کاملاً غیرمعمول است زیرا اغلب شاهد فعالیت های چند نسلی هستید. ” نیل و مایک کار کوچکی را با یک گلخانه دوبل پلی 5600 متر مربعی شروع کردند که برای مطابقت با استانداردهای مدرن نیاز به بازسازی کامل داشت. “در آن زمان، بازار هنوز کاملاً جوان بود و کیفیت گیاه phalaenopsis همیشه ثابت نبود. به دلیل اعتماد آنها به کیفیت و حرفه ای بودن تامین کنندگان گیاهان هلندی، نیل و مایک تصمیم گرفتند مستقیماً از کشت بافت رشد کنند، یک چرخه رو به رشد 1.5 سال نظر آنها این بود که با رشد از کشت بافت، کنترل بیشتری بر کیفیت و قوام محصول خود خواهیم داشت، آنها مواد اولیه را از تمام شرکت های پرورش دهنده بزرگ خریداری کردند و با تولید 2000 بوته در هفته شروع کردند. بازار واکنش مثبتی نشان داد و با کسب دانش و تجربه پدر و عمویم، آنها به تدریج تولید را افزایش دادند. اکنون، ما بیش از 20000 گیاه در هفته را از کشت بافت در 3 هکتار گلخانه مدرن در دو مکان در Beamsville، انتاریو به پایان می رسانیم. ما یک برنامه از پیش تمام شده برای یک کشاورز در ویرجینیا داریم.

کانر در حال ورود به کسب و کار
کانر 8 ساله بود که پدر و مادرش به همراه دو برادر کوچکترش به کانادا مهاجرت کردند. او دوست داشت در گلخانه و اطراف آن باشد، اما پدرش همیشه او را تشویق می کرد تا تجربیات دیگری کسب کند. بنابراین، من در رشته مهندسی عمران تحصیل کردم و چند سال در آن بخش کار کردم. با این حال، این شغلی نبود که او برای آن ساخته شده بود. “من همیشه این احساس را توصیف می کنم که به عنوان یک دونده ساخته شده ام اما سعی می کنم یک پاورلیفتر شوم. اگر خودم را وقف کنم می توانستم این کار را انجام دهم، اما برای مهندسی ساخته نشده ام. همیشه به تجارت خانوادگی علاقه داشتم، بنابراین تصمیم گرفتم واقعاً خوب تلاش کنید. در ابتدا، من برنامه مشخصی نداشتم، بنابراین شروع به تولید کردم تا دوباره با همه و فرآیندهایمان آشنا شوم. سپس، همانطور که همیشه برای بازگشت به هلند احساس خارش داشتم، تصمیم گرفتم که به دنبال کار موقت در آنجا باشم. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که به بهینه سازی برخی از فرآیندهای تولید در Ter Laak، یک پرورش دهنده بزرگ ارکیده در واترینگن کمک کنم. من با پدربزرگ و مادربزرگم زندگی می کردم، هلندی ام را تمرین می کردم، دوچرخه سواری می کردم تا کار کنم، و از دیدن و یادگیری در مورد آنها لذت بردم. گلخانه های پیشرفته تر لااک. متأسفانه، به دلیل کووید، زمان من در هلند کوتاه شد.”

کانر پس از بازگشت به هلند، به کسب و کار کمک کرد تا از هر طریقی که می‌توانست از همه‌گیری عبور کند. پس از تجربه اتوماسیون گلخانه ای که در هلند وجود داشت، کانر امیدوار بود که فرآیندها را در کارخانه های کیهانی بهینه کند، اما ابتدا یک گسترش قابل توجه در سال 2020 اتفاق افتاد. کانر مسئول هماهنگی این گسترش بود، که به او کمک کرد اطلاعات بیشتری در مورد آب و هوا و محصولات کشاورزی کسب کند. -سیستم های مرتبطی که وارد گلخانه های آنها می شوند. پس از تکمیل توسعه، کانر به یک نقش ترکیبی نگهداری و بهینه‌سازی فرآیند تبدیل شد. “بنابراین، من تقریباً سه سال این کار را انجام دادم، و به خوبی انجام شد. همچنین به سرعت بخشی از تیم مدیریت شدم. سال گذشته، پدرم نیل و عموی مایک تصمیم گرفتند راه های جداگانه ای را انتخاب کنند. نیل فقط می خواست با اگر آماده بودم و متعهد بودم که وارد کار شوم. من به طور جدی به این فکر کردم زیرا این کار کوچکی نیست، اما در نهایت تصمیم گرفتم که می‌خواهم این کار را با پدرم انجام دهم. موافقت کردم و از اکتبر 2023، ما در حال حاضر هستیم. 50-50 شریک در تجارت.”


کانر در IFPA 2023.

چشم به آینده
بنابراین، چه برنامه ای برای سال های آینده خواهد بود؟ کانر: “تمرکز در حال حاضر بر تنظیم پایه ما، ایجاد یک پایه قوی برای رشد آینده است. ما می خواهیم به تمرکز بر کیفیت، بهبود شیوه های رشد، فناوری ها، کنترل آب و هوا، کیفیت آب و غیره ادامه دهیم. ما می خواهیم روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید و آنها را بهبود بخشید. هدف ما تولید زیباترین ارکیده های ممکن است. ما کارهای متفاوتی انجام می دهیم، کاری که تعداد کمی از پرورش دهندگان ارکیده در کانادا انجام می دهند. ما از کشت بافت رشد می کنیم. ما 3 اینچ و 5 اینچ تولید می کنیم. اندازه‌های گلدان، به‌طور سنتی و در اشکال مختلف. ما آن‌ها را کمی طولانی‌تر می‌کنیم تا به کیفیت برتر برسیم. ما واقعاً بازار گل‌های گران‌قیمت را هدف قرار می‌دهیم». کانر دو برادر کوچکتر به نام‌های لیام و آیدان دارد که در بخش عملیات و تعمیر و نگهداری تجارت نیز نقش دارند. آنها در حال یادگیری نکات مهم گلخانه هستند و مسئولیت بیشتری بر عهده می گیرند. کانر با واگذاری وظایف نگهداری و بهره وری به دستان خوب، اکنون شروع به صرف زمان بیشتری در بخش فروش و بازاریابی کسب و کار کرده است. ما احساس می‌کنیم که باید نمایندگی مالکیت در فروش و بازاریابی وجود داشته باشد، و با همه افرادی که اکنون در تیم عملیات و تعمیر و نگهداری خود داریم که هنوز تحت هدایت پدرم هستند، احساس راحتی می‌کنم که مسئولیت‌هایم را در آن زمینه‌ها کنار بگذارم.»

چالش ها
البته راه اندازی یک کسب و کار بدون هیچ چالشی پیش نمی رود. “یکی از چالش های اصلی ما مدیریت هزینه های ورودی است که در حال افزایش است. نیروی کار یکی از بزرگترین هزینه های ما است، بنابراین ما نیز به دنبال موثرتر کردن تولید هستیم. یک عنصر بسیار مهم این است که مردم را مسئولیت پذیرتر کنیم و به آنها اعتماد کنیم. علاوه بر این، ما واقعاً بر روی ایجاد پایگاه مشتری مناسب برای کسب و کار خود تمرکز می کنیم. در بخش بازاریابی، ما بر آموزش مراقبت از ارکیده و همچنین در برنامه ریزی بازاریابی خود فعال هستیم.”

بازار Phalaenopsis
و بازار phalaenopsis در آمریکای شمالی چگونه است؟ “احساس ما این است که بازار آمریکای شمالی اخیراً نوسانات زیادی داشته است. مواقعی در سال وجود دارد که شما نمی توانید به اندازه کافی داشته باشید، و مواقعی وجود دارد که ظاهراً نمی توانید محصول را تحویل دهید. این یک مسئله پیچیده است و موارد زیادی وجود دارد. عوامل دخیل هستند. خلاصه کردن آن در چند جمله دشوار است. ما معتقدیم که با تنظیم دقیق تولید و یافتن مشتریان مناسب، فروش ما برای آینده قابل پیش‌بینی قوی خواهد بود.”

برای اطلاعات بیشتر:
CosMic Plants Inc.
4665 بارتلت جاده
لینکلن، ON L3J 0Z2
کانادا
تلفن: +1 905 562 9389
فکس: +1905 562 9390
ایمیل: [email protected]
www.cosmicplants.com

منبع