Cool Chain Association آزمایشی را انجام می دهد و صادرات گل را از مزرعه به میز ردیابی می کند

PPECB کنترل محصولات فاسد شدنی در نظر گرفته شده برای صادرات از جمهوری آفریقای جنوبی را فراهم می کند و دارای بخش تحقیقات داخلی خود است که استانداردهای کیفیت و ایمنی مواد غذایی را تجزیه و تحلیل می کند.

محموله‌های گل در جعبه‌هایی بسته‌بندی شده و در مزرعه پالت‌بندی می‌شوند و سپس در یک کامیون یخچال‌دار بارگیری می‌شوند و قبل از سفر دو ساعته به ارائه‌دهنده خدمات پیک.

محموله ها روز بعد به اروپا صادر شد.

اگرچه گل ها در شرایط قابل قبولی به دست آمدند، اما عمر گلدان تحت تأثیر این گشت و گذار دمایی قرار می گیرد.

“CCA به دنبال راه حل های قابل اجرا است که صنعت بتواند به راحتی آن را آغاز کند.”

PPECB اکنون آزمایش‌هایی را انجام می‌دهد تا سایر اقلام فاسد شدنی سریع مانند انواع توت‌ها را نیز شامل شود و به مقایسه زنجیره خنک‌کننده، ماندگاری و کیفیت کالاهای جابه‌جا شده از طریق هوا در مقابل دریا ادامه خواهد داد.

با همکاری با PPECB بر روی نتایج آزمایش‌های آنها، می‌توانیم یک قدم جلوتر در کمک به صنعت برای کاهش ضایعات فاسد شدنی برویم.

به گفته ویجان چتی، عضو هیئت مدیره CCA و مدیر کل PPECB، نظارت آزمایشی آزمایشی PPECB بر صادرات گل شاخه بریده از آفریقای جنوبی به اروپا که در ماه گذشته سفر می‌کردند، قبلاً تأثیر سفرهای دما را بر زندگی گلدان برجسته کرده است.

CCA که اخیراً یک یادداشت تفاهم (MOU) با PPECB امضا کرده است، آزمایش‌های تحقیقاتی را بررسی می‌کند، فعالیت‌های ذینفعان در زنجیره ارزش را تجزیه و تحلیل می‌کند و حوزه‌های خطر احتمالی را شناسایی می‌کند تا بهترین روش مدیریت عمل برای محصولات فاسد شدنی را پیش‌نویس کند.

چتی که هفته گذشته در رویداد Air Cargo Africa در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی صحبت می کرد، گفت: آزمایشات در چند سال گذشته عمدتاً بر روی مایل نهایی یک مسیر تجاری خاص متمرکز شده است.

آزمایش‌های آتی PPECB همچنین شامل تمرکز بر مایل نهایی محصول از زمانی است که مصرف‌کننده خرید کرده و آن را به خانه می‌برد.»

ابتکارات اخیر CCA شامل ایجاد یک کمیته فنی برای هدایت پروژه‌هایی است که به نفع زنجیره تامین است، از جمله پروژه مدیریت ریسک و آزمایش برچسب فاسدشدنی جدید.

ما به بررسی مزرعه به میز یا گلدان در سراسر یک مسیر تجاری خواهیم پرداخت و نه تنها بر نظارت بر دمای محصول تمرکز می کنیم، بلکه هدف آن شناسایی تمام مناطقی است که می تواند ماندگاری را تحت تأثیر قرار دهد، از جمله، به عنوان مثال، پس از برداشت. شیوه‌ها، بسته‌بندی و پالت‌سازی، و عملکرد سردخانه.»

چتی گفت: «روش جابجایی را می توان برای آموزش کارکنان برای کاهش خطرات و افزایش عمر گلدان و ماندگاری سایر مواد فاسد شدنی استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر:
انجمن زنجیره خنک
coolchain.orgمنبع

آزمایش آزمایشی PPECB از سنجنده دمای هوا در دو محموله ارسال شده به فاصله دو روز برای نظارت بر تغییرات در شرایط زنجیره سرد استفاده کرد.

انجمن زنجیره خنک برنامه‌ریزی می‌کند تا بر اساس مجموعه‌ای از آزمایش‌های ردیابی صادرات مواد فاسدشدنی از مزرعه به میز یا گلدان که توسط شریک CCA، هیئت کنترل صادرات محصولات فاسد شدنی (PPECB) انجام می‌شود، یک روش مدیریت بهترین روش برای مواد فاسدشدنی تهیه کند.

این کارآزمایی با همکاری Arnelia Farms، یک مهد کودک و صادرکننده گل در آفریقای جنوبی انجام شد و محموله‌های گل Sunshine Conebush را که در مزرعه نزدیک Hopefield در استان کیپ غربی آفریقای جنوبی بسته‌بندی شده بودند و به مقصدهایی در هلند و آلمان سفر می‌کردند، ردیابی کرد.

Stavros Evangelakakis، رئیس CCA و رئیس بهداشت جهانی Cargolux، گفت: “اعضای CCA بر همکاری برای یافتن راه های ملموس برای بهبود کیفیت زنجیره تامین کنترل شده با دما متمرکز هستند.”

نتایج نشان داد که میانگین دما برای دو محموله به 10.4 درجه سانتیگراد و 9.3 درجه سانتیگراد رسید که به طور قابل توجهی بالاتر از 5 درجه سانتیگراد توصیه شده برای گلهای شاخه بریده بود.

چتی می‌گوید: «روش‌های مدیریت کیفیت و مدیریت زنجیره خنک‌کننده فرآیندی یکپارچه است که نمی‌توان آن را به‌صورت مجزا بررسی کرد و این آزمایش نشان می‌دهد که کار پس از برداشت و اولین مایل هر محصول نقش مهمی در تعیین کیفیت محصول دارد.»