Biohacking به محافظت از محصولات در برابر حملات قارچی کمک می کند

برای توسعه روش های جدید، پروژه تحت رهبری KIT یک شبکه تحقیقاتی بین رشته ای شامل متخصصان گیاه شناسی، ژنتیک قارچ، فناوری میکروسیستم، شیمی آلی و علوم کشاورزی را تأسیس کرد. این شبکه از حدود 20000 گونه قارچ از مجموعه موسسه تحقیقات بیوتکنولوژی و دارو (IBFW) در Kaiserslautern و حدود 6000 گونه گیاهی از KIT استفاده کرد.

ابتدا برگها قهوه ای می شوند، سپس کل درخت انگور می میرد. عفونت قارچی به نام اسکا تهدیدی برای تولید شراب در اروپا است و سالانه میلیون ها خسارت به شراب سازان وارد می کند. دکتر الکساندرا ولف از موسسه گیاه شناسی KIT که پروژه DialogProTec را هماهنگ می کند، می گوید: «این بیماری از قرون وسطی در اروپای جنوبی شناخته شده بود، اما هرگز نقش مهمی ایفا نکرد. اما به دلیل تغییرات آب و هوایی، قارچ در حال حاضر با بسیاری از گیاهان ضعیف شده توسط استرس آب و هوایی مواجه شده است. حفاظت از گیاهان معمولی معمولاً شامل استفاده از قارچ کش های سمی برای مبارزه با بیماری های قارچی مانند اسکا است. در DialogProTec، محققان رویکرد کاملا جدیدی را توسعه داده اند که بدون هیچ گونه سموم خطرناک برای محیط زیست کار می کند. “در طبیعت، موجودات با استفاده از سیگنال های شیمیایی برهم کنش می کنند. ما توانسته‌ایم برخی از سیگنال‌های بین میزبان و پاتوژن را شناسایی کرده و آنها را دستکاری کنیم.

مقاله کامل را در www.technologynetworks.com بخوانید.منبع قارچ های مضر خسارات زیادی در کشاورزی ایجاد می کنند. تکنیک های مرسوم برای مبارزه با آنها شامل استفاده از قارچ کش های سمی است. محققان موسسه فناوری کارلسروهه (KIT) که با شرکای آلمان، فرانسه و سوئیس بر روی پروژه DialogProTec کار می کنند، جایگزین های بی خطری برای محیط زیست ایجاد کرده اند که ارتباط شیمیایی پاتوژن ها با گیاهان را فریب می دهد. اکنون که تحقیقات تکمیل شده است، فناوری جدید آماده استفاده است.