ASCFG برندگان گل های شاخه بریده سال 2024 را اعلام کرد

انجمن پرورش دهندگان گل شاخه بریده تخصصی (ASCFG) اعلام کرد که انواع گل های شاخه بریده را در چهار دسته – پیاز، تازه، شاخ و برگ و چوبی – به عنوان گل شاخه بریده سال برای سال 2024 انتخاب کرده است.

واریته ها بر اساس سهولت فرهنگ، بهره وری و بازارپذیری نامزد می شوند. بسیاری از آنها در برنامه آزمایشی گل بریده ASCFG به عنوان بهترین اجراکننده شناخته می شوند. تقریباً 3000 عضو ASCFG بر اساس تجربه خود در رشد و فروش هر گونه یا رقم به انتخاب های خود رأی می دهند.

گل تازه بریده سال – Snapdragon ‘Potomac Appleblossom’
این رنگ‌های ظریف با خوشه‌های روبان-آب نبات تزئین شده با شکوفه‌های صورتی شکری و سفید، کنتراست دوست‌داشتنی را در برابر شاخ و برگ سبز تیره براق ایجاد می‌کنند. یکی از پرورش‌دهندگان منطقه 6 گزارش داد، “شکوفه سیب” بهترین استحکام و طول ساقه را در بین هر رقم اسنپ دارد. من آزمایش کرده ام، به علاوه رنگ ها دوست داشتنی هستند و به خوبی با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب می شوند. آنها به طرز دیوانه کننده ای مولد هستند و چندین بار در طول فصل پخش می شوند.» دیگری گزارش داد که «سریال پوتوماک بازی اسنپدراگون را تغییر داد – در معدن منطقه 7a در گرمای 90 درجه تابستان تولید شد و طی هفته ها تک رقمی زمستان گذراند و شکوفه های تازه در بهار را از بین برد. «شکوفه سیب» احتمالاً همه کاره‌ترین و زیباترین این سری است!» این رقم گروه 3-4 در طول فصل اصلی، از اواسط بهار تا اواسط پاییز، بهترین عملکرد را دارد. برای تولید طولانی و تک ساقه نزدیک به هم رشد می‌کنند و برای چندین ساقه از هم دورتر می‌شوند. در مزرعه، تونل ها و گلخانه ها به خوبی عمل می کند.


Snapdragon ‘Potomac Appleblossom

گل بریده چوبی سال – Viburnum ‘Brandywine’
شاخ و برگ سبز تیره و براق در پاییز به قرمز بنفش تیره تبدیل می شود و کاربردهای چند فصلی دارد. شاخ و برگ به خوبی در آب می ماند و از اوایل ژوئن تا اکتبر قابل برداشت است. جوانه های گل در خوشه های مروارید مانند متولد می شوند و به دسته گل های اوایل ژوئن اضافه کنید، علاوه بر این، میوه ها در ماه سپتامبر به رنگ های آبی و صورتی رنگ می شوند: «من عاشق فصلی کامل براندی واین هستم. من عاشق گل‌های بهاری صورتی، رنگ برگ‌ها و توت‌های دو رنگ هستم.” این بومی شمال آمریکای شمالی در مناطق 5 تا 9 به سرما مقاوم است و مناطق مرطوب در مزرعه را تحمل می‌کند. در حالی که برای تشکیل میوه نیازی به گرده افشان نیست. رشد یک گونه مرتبط دیگر Viburnum nudum در این نزدیکی احتمالا باعث افزایش تشکیل میوه می شود.


Viburnum ‘Brandywine’

پیاز گل بریده سال – نرگس “شادی”
نرگس “Cheerfulness” بسیار معطر و عالی است به عنوان یک گل شاخه بریده. شکوفه های متعدد در هر ساقه با ترکیب سفید و سایه های زرد باعث می شود در بهار نمایش شادی داشته باشید. یکی از اعضای ASCFG به اشتراک گذاشت: “رایحه دوست داشتنی، بسیار معطر، ساقه های به اندازه کافی بلند، و یک گل لهجه زیبا برای کار طراحی! این تنوع مطمئناً متمایز خواهد شد.”


نرگس “شادی”

شاخ و برگ بریده سال – تمشک بدون خار “Joan J”
یکی از پرورش دهندگان با عصبانیت گفت: “نمی توانم تصور کنم که این در مزرعه وجود نداشته باشد. این منبع سبز مورد علاقه برای دسته گل های مخلوط است. پربار است، رشد آن آسان است، بدون دردسر و بسیار قابل اعتماد است.” Joan J’ تعداد زیادی ساقه بلند تولید می کند. در طول فصل، از اواخر بهار تا یخبندان شدید، شاخ و برگ یا توت های سبز را برش دهید. یکی از پرورش دهندگان آن را تأیید کرد: “یکی از شاخ و برگ های برتر ما در این زمینه از نظر تولید و سود حاصل از فروش مستقیم به گل فروشی ها. خیلی قابل اعتماد و بی خیال! پاداش – می توانید چند عدد برای تولید انواع توت ها بگذارید. این یک رقم پریموکان است. به این معنی که در رشد سال جاری میوه می دهد که در اوایل فصل زمستان گذرانی می کند، در حالی که ساقه های جدید ممکن است در مناطق 4 تا 8 به گل بپردازند، اما به طور کلی در قسمت های سردتر گل می دهند.


تمشک بدون خار “جوان جی”

برای اطلاعات بیشتر:
انجمن پرورش دهندگان گل شاخه بریده تخصصی
MPO Box 268, Oberlin, OH 44074
[email protected]
www.ascfg.org

منبع