75 درصد از گل های رز روز ولنتاین در چکرز از منابع محلی تهیه می شود


shopriteholdings.co.za گزارش می دهد که در روز ولنتاین، 75 درصد از گل های رز برای فروش در سوپرمارکت های چکرز به صورت محلی از مزارع در Mpumalanga و Free State تهیه می شود.

با توجه به رشد جوانه‌زنی Flower Co. – بخشی در Freshmark، بازوی تهیه و توزیع میوه‌ها، سبزیجات و گل‌های تازه گروه Shoprite – اکنون خرده‌فروش گل رز را از مزارع در Delmas و Bothaville تهیه می‌کند، جایی که دو مورد از تنها شش مورد از آن‌ها هستند. مزارع بزرگ گل رز در کشور واقع شده است.

منبع یابی محلی به معنای گل های تازه تری است که ماندگاری بیشتری دارند و مهمتر از همه، باعث تقویت اقتصاد جامعه محلی و ایجاد اشتغال در منطقه می شود.

فروش گل در چکرز در سال مالی گذشته بیش از 30 درصد رشد داشته است. در طول سه سال گذشته، تیم ما سخت کار کرد تا دپارتمانی را ایجاد کند که اکنون حجم قابل توجهی را برای برآورده کردن خواسته‌های مشتریان تولید می‌کند.» Witchious Conradie، مدیر تجارت منطقه‌ای Freshmark می‌گوید.

حدود 95 درصد از گل‌های فروش در سوپرمارکت‌های چکرز از طریق دو مرکز آن – یکی در گوتنگ و دیگری در کیپ غربی – از جمله چیدمان متنوع و مقرون به صرفه از گل رز برای روز ولنتاین تولید می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترتیبات اینجا را کلیک کنید.


تسکه تلادی (26)، مدیر تولید شرکت گل Freshmark’s.

تسکه تلادی (26) و تیم 27 کارمندش در بسته‌بندی شرکت Freshmark’s Flower در ژوهانسبورگ مسئول این هستند که دسته‌های گل در سوپرمارکت‌های چکرز فراتر از انتظارات مشتریان در روز ولنتاین باشند.

پس از فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه ایالت آزاد در سال 2020، تلادی، که اصالتاً از بنونی در ایست رند بود، به عنوان یک مدیر کارآموز به Freshmark پیوست – فرصتی که او برای راه اندازی حرفه خود می داند. در سال 2022، تلادی به سمت مدیر تولید ارتقا یافت و اکنون تیمی را رهبری می‌کند که به فروشگاه‌های چکرز در سراسر کشور گل عرضه می‌کند.

“آموزش من به من کمک کرد تا زنجیره ارزش و نحوه انتقال گل ها از مزارع به مشتریان را بهتر درک کنم. جنبه های زیادی در آن وجود دارد که کار من را هیجان انگیز می کند. از حراج گل گرفته تا طراحی دسته گل، تولید و اطمینان از اینکه همه گل های ما هر بار تازه به فروشگاه ها می رسند.

شرکت گل که در آگوست 2019 تأسیس شد، بخشی در Freshmark، بازوی تهیه و توزیع گروه Shoprite برای میوه‌ها، سبزیجات و گل‌های تازه است.

این بخش با 10 کارمند در یک بسته بندی واقع در Multiflora – بزرگترین حراج گل آفریقا – در ژوهانسبورگ شروع به کار کرد. اینجاست که تمام گل ها و دسته گل های تازه چکرز بسته بندی و چیده می شود. مساحت این بسته تقریباً یک شبه دو برابر شد و به 670 متر مربع رسید و سال گذشته مجدداً به بیش از 1000 متر مربع گسترش یافت. در سال 2021، مرکز دیگری در کیپ غربی با تمرکز بر تولید fynbos افتتاح شد.

از زمان تأسیس این بخش، فروش گل چکرز بیش از 30 درصد سال به سال رشد داشته است. در حال حاضر حدود 95 درصد از گل های سوپرمارکت های زنجیره ای در این دو مرکز تولید می شود که فروشگاه های گروه را در نامیبیا، بوتسوانا و آنگولا نیز تامین می کنند.

هدف این کسب و کار این است که با همکاری با تامین کنندگان، انواع خاصی را به طور انحصاری برای چکرز، مانند گل رز آب نبات چوبی، که برای روز ولنتاین عالی هستند، رشد دهد.

منبع: www.shopriteholdings.co.zaمنبع