40 و چند سایز پرکاربرد دیگر

ساختار این دریچه به این گونه است که یک دریچه خطی کله قندی روی درب دریچه بازدید فن کویل تعبیه میشود .درب دریچه بازدید فن کویل خطی کله قندی به دو شکل لولایی و وزنه ای باز و بسته میگردد و تمام سطح بدنه ی دریچه بازدید توسط رنگ کوره ای الکتروستاتیک رنگ آمیزی میشود و به وسیله پیچ مخفی یا پیچ از روی نما نصب خواهد شد . با استفاده از وینچ اینلت باز و بسته شدن دریچه های اینلت بطور اتوماتیک، تابع روشن و خاموش شدن فن های تهویه خواهند بود و موجب می شوند سالن مرغداری همواره دما و فشار یکنواختی را که مرغدار تعیین می کند داشته باشد. تمام سطوح این دریچه بازدید فن کویل با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده میشود و از طریق پیچ مخفی ویا پیچ از روی نما در محل مورد نظر نصب میگردد .

این محصول به طور میانگین در بیشتر مواقع در تالارهای پذیرایی، رستوران ها، هتل ها، سینماها، سالن های همایش و تاتر و در فضاهای اداری استفاده می گردد. از دریچه کولر گرد بلندگویی می توان هم به عنوان دهش و هم به عنوان مکش استفاده نمود. کار نصب دریچه کولر اصلاً سخت نبوده و وقت زیادی هم از شما نمیگیرد. ابتدا دریچه کولرهایی که در گذشته نصب شده اند را از روی کانال کولر جدا می کنیم. یعنی در بسیاری از موارد مدلهای چوبی و فانتزی نیز برای دکوراسیون مدرن و امروزی به کار رفته و به همین ترتیب مدلهای فایبرگلاس یا مدلهای فلزی با طراحیهای لاکچری نیز برای خانههایی با سبکهای کلاسیک به کار میروند. اندازه ی قاب دریچه های معمولی فلزی 4 سانتی متر می باشد. اگر دنبال این پرسش هستید که چرا کولر گازی روشن نمیشه می توانید مقاله مربوط به این سوال را مطالعه کنید. بستگی دارد. ما در این مقاله درباره ی دریچه کولر آهنی مارک البرز صحبت کردیم.

ما مورد دوم که دریچه ها باز باشد را بیشتر ترجیح میدهیم چرا که در مقایسه حوادث ناشی از این دو حالت، باز بودن دریچه تلفات کمتری از بسته بودن آن دارد. یعنی ابتدا پودر استاتیک با رنگ دلخواه روی دریچه بازدید پاشیده می شود و پس از آن در کوره قرار میگیرد و اصطلاحاً پخته می شود . در این صورت هزینه کانال کشی تهویه هوا و هزینهنصب دریچه کولر با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچ کاری و رنگ و نقاشی،بیشتر هم می شود. و به این ترتیب عمل تازه سازی و تهویه هوا به درستی و با کیفیت بالا انجام می پذیرد. افراد در محیط ها به منظور انجام اینکار می بایست ابتدا دمپر روی دریچه کولر را کاملا ببندند. این حتی در مورد دریچههای کولر نیز صدق میکند و امروزه میبینیم که انواع دریچه کولر فانتزی به دستهبندی این محصولات اضافه شده و جزء محبوبترین محصولات دکوراتیو شده است. بطوری که اگر رنگ سطح دریچه کولر آلومینیومی از نوع کورهای استاتیک باشد، نشان دهنده کیفیت بالای محصولات است.

توزیع هوا در این نوع دریچه ها به شکل خطی بوده لذا از آن به عنوان نوعی دریچه خطی نیز یاد می شود. این دریچه هوا در قطر های ۱۰ – ۱۵ -۲۰ – ۲۵ – ۳۰ – ۳۵ – ۴۰ – ۴۵ – ۵۰ – ۵۵ و ۶۰ سانت تولید وبه بازار عرضه میگردد . در اصطلاح به این دریچه، دریچه کولر خطی ۳۰ درجه گفته میشود. در ادامه میخواهیم شما را با انواع دریچه کولر فانتزی آشنا کنیم. خرابی ترموستات به کمپرسور، فشار زیادی وارد میکند؛ در نتیجه اپراتور یخ میزند و یا کمپرسور قطع می شود. دریچه های گرد اغلب بر روی کانال های گرد مانند کانال اسپیرال گالوانیزه با سایر اتصالات کانال اسپیرال نصب و تجهیز می گردند. دریچه هوا باید جایی نصب شود که در فصول مختلف دسترسی به آن آسان باشد. پس از رنگ آمیزی دریچه هوا ،اقدام به بسته بندی این محصول به وسیله ی مشمای حباب دار می کنیم تا دریچه هوا از هرگونه آسیب و صدمه و ضربه در امان بماتد.

این دریچهها معمولا از جنس آلومینیوم، استیل، آهن، چوب و فایبرگلاس هستند و در انواع طرحهای مدرن و کلاسیک به شکلهای ساده و مشبک ساخته میشوند. این دریچهها معمولا به راحتی از روی کانال کولر جدا میشوند و قابل شست و شو هستند. در صورت عدمرضایت از کیفیت، زیبایی و کارایی هر کدام از دریچهها امکان سفارش و تعویض آنها نیز وجود دارد. شهر های بزرگی همچون اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد و اهواز که از جمله قوی ترین قطب های صنعتی به شمار می روند و در میان تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی و مکانیکی پیشرو می باشند. برخی از دریچه ها، خروجی و برخی دیگر برای جریان ورودی بکار می روند و برخی دیگر هم برای جریان رفت و هم برگشت مورد استفاده هستند. نام دیگر دریچه هوا دیفیوز میباشد که قالبا در صنعت تهویه مطبوع به این نام شناخته شده است. هدایت و تغییر مسیر هوا به محیط مورد نظر بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. و این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در جنس آن ها می باشد. در این مرحله جای پیچ ها هم روی فریم تعبیه می گردد. هوای خروجی در دریچه های هوا به کمک تیغه های عمومی و افقی درچه ها از مسیر های افقی و عمودی خارج می شوند.

اما چیزی که اهمیت دارد و دیزاین شما را متفاوت میکند توجه به جزئیات است. میتوانید گوشهکنار خانه را با ایدهها و ترفندهای زیادی طراحی کنید و بخشهایی از خانه را که از نصر بصری زیبا نیستند با طراحی و دیزاین زیبا کنید. مثل باکسهای کاورکنندهی رادیاتورها، مثل استفاده از نظمدهندههای سیمها وکابلها، مثل دیزاین لولههای گاز با گیاهان رونده و همینطور مثل استفاده از مدلهای مختلف دریچه کولر فانتزی که میتواند تاثیر چشمگیری در ظاهر خانه داشته باشد. اما در بین این محصولات، نمونه هایی که از جنس آلومینیوم ساخته می شوند؛ کاربرد و عمومیت بیشتری را دارند. این نوع دریچه فاقد دمپر است اما قابلیت شستشو دارد. همچنین قابلیت باز و بسته شدن و مسدود شدن هوا یا تغییر جهت هوا را فراهم میکنند. نیروی باد سبب می شود که هوا با فشار از لابه لای درزها وارد ساختمان شود.

قیمت دریچه کولر با توجه به عوامل و پارامترهای زیادی نظیر نوع، مدل، جنس، ابعاد، ضخامت ورق استفاده شده، کیفیت متریال اولیه، مقاومت محصول، کیفیت رنگ دریچه، نوع ساختار دریچه، داشتن یا نداشتن دمپر، برند و شرکت تولید کننده آن تعیین می شود و قیمت نهایی دریچه به این موارد بستگی دارد. شرکت تهویه نو، یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده انواع دریچه کانال کولر آبی، انواع دریچه تنظیم هوا، کانال سازی، ارائه خدمات فنی شوتینگ زباله، ساخت و نصب انواع هودهای صنعتی، اجرای عایق کاری برودتی و حرارتی، کانال سازی صنعتی و … نیز، می باشند. البته لازم به ذکر است که جهت نصب دریچه های گرد بر روی کانال فلکسیبل هوا، می بایست از یک رابط فلکسیبل استفاده نمود؛ تا در محل اتصال دریچه به کانال هوا، هیچ گونه درزی وجود نداشته باشد. در واقع دریچه هوا هوای مطلوب که توسط فن مرکزی و یا دستگاه های هواساز ایجاد می گردد؛ به محیط داخلی هدایت می کند. از سوی دیگر این نوع از دریچه ها قابل نصب بر روی انواع داکت فلکسیبل یا همان کانال خرطومی هوا مانند لوله خرطومی مکنده هوا، کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری و … نوع و کیفیت رنگی که برای سطوح این دریچهها استفاده میشود نیز از دیگر عواملی هستند که باید به آنها توجه شود.

فیلتر هوا بخش مهمی از پنل داخلی است. روشهای زیادی برای دیزاین و زیباسازی فضاهای داخلی وجود دارد. توجه به جزئیات در هومدیزان و به طور کلی در دیزاین بسیار اهمیت پیدا کرده و به گوشهگوشههای خانه راه یافته است. دریچه بازدید فن کویل در حقیقت برای بازبینی از دستگاه فن کویل های سقفی طراحی میشود و این امکان را به اپراتور میدهد تا به صورت دوره ای توانایی چکاپ و بررسی از دستگاه فن کویل را داشته باشد . با توجه به تمامی موارد ذکر شده برای انتخاب نوع دریچه، می توان از انواع مختلف دریچه کولر چوبی خطی که به صورت ثابت و یا با پره های متحرک هستند، دریچه ها یدمپر دار، دیچه های فن کوئلی و … این محصول توانسته است تا محبوبیت زیادی را در میان مصرف کنندگان به دست بیاورد و از نمونه های جدید دریچه به شمار می رود. یعنی با توجه به اینکه کانالکشی کولر و دریچههای آن در منزل یا محل کارتان به چه صورت است میتوانید انواع مدل دریچه کولر را متناسب با نیاز خود به هر تعداد و با هر ابعادی سفارش دهید. اما به هر حال عوامل دیگری مثل ابعاد محصول، مدل طراحی محصول و امکانات جانبی آن نیز بر روی قیمت تاثیر دارند.

این دریچه ها را می توان در پیکربندی های مختلفی طراحی و تولید کرد که از جمله آنها می توان به چفت (کابینت) زیمنس قفل دار و آلومینیوم با رنگ کوره ای اشاره کرد. در میان نمونه هایی که هر ساله توسط تولیدکنندگان صنعتی به بازار ارائه می گردد، طراحی و تولید یک محصول جدید با طراحی نو می تواند مورد توجه صاحبان صنایع و مشتریان بسیاری قرار بگیرد. در عین حال برای کاربردهای مکندگی نیازی به استفاده از دمپر در بدنه ی آن نخواهد بود. دریچه کولر انواع مختلفی را شامل می شود که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به دریچه کولر مشبک یا شبکه بندی شده، دریچه کولر دیواری، دریچه کولر سقفی و همچنین دریچه کولر خطی اشاره نمود. قیمت دریچه کولر با توجه به متریال مورد استفاده برای ساخت آن محاسبه می شود. به بیان دیگر با تغییر جهت لبه های آن به اطراف ( بالا، پایین، راست و یا چپ )، این امکان وجود دارد که بتوانیم دمای فضا را تنظیم نماییم و همچنین امکان انتشار و توزیع هوا به صورت کاملا یکنواخت در فضا وجود خواهد داشت. بنابراین می توان اینگونه بیان داشت که در میان تنوع بی شمار از جنس، نوع، مدل، ابعاد و اندازه های گوناگون از دریچه های هوا، دریچه کولر یک نوع خاص از این محصول به دریچه بازدید شمار می رود.

این دریچه هوا، هوای کانال را به دو مسیرِ با زاویه نوددرجه یا به دو مسیر بصورت چپ و راست هدایت می کند.اگر قرار باشد هوای مسیر در زاویه نوددرجه تقسیم گردد،هوا بصورت قطری و همسان در دو وجه تقسیم می شود و اگر قرار باشد هوای دریچه هوا به دو طرفِ چپ و راست پرتاب شود،می توان هوای خروجی از دریچه هوا ی دوطرفه سقفی را به هرنسبتی که مایل هستیم به چپ یا راست هدایت نمود. اگر دوبُعد از دریچه هوا به دو بُعد دیوار نزدیک باشد، اجباراً باید هوا به وجهِ دیگرِ متمایل گردد که در این وضعیت از دریچه هوا ی دوطرفه استفاده می گردد. شرکت صنعتی رحمتی یکی از سازندگان معتبر انواع دریچه هوا محسوب میشود. شرکت تهویه نو تولید کننده انواع دریچه تنظیم هوا گرد از جنس آلومینیوم و پلاستیکی می باشد. تنها کافیست یک مرتبه با مجموعه تهویه سان همکاری داشته باشید تا با دیگر فروشگاه و تولیدیهای دریچه هوا و کولر قطع همکاری نمایید. دریچه کولر آبی جدید نسل جدیدی از دریچه های کولی آبی می باشد که تمامی ویژگی های آن کاملا مطابق با استاندارد های روز می باشد و دارای بالاترین بازدهی و سطح عملکرد در میان نمونه های دیگر دریچه می باشد.