“پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب کار آسانی نیست”

سمیا دان، رئیس و مدیر خلاق در استودیو SEMIA، بخش سبک زندگی گل در شرکت طراحی گل SEMIA، می‌گوید: “این یک کمپین موفقیت‌آمیز برای همه شرکت‌کنندگان بود. ما چیزهای زیادی آموختیم و دفعه بعد آن را حتی بهتر انجام خواهیم داد.” در ماه آوریل، استودیو سمیا و مهد کودک مزرعه گل سفید، کمپین خود را به مناسبت روز مادر با نام “مامان متشکرم” راه اندازی کردند. این ابتکار که عمدتاً از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می شود، با هدف ابراز قدردانی از مادران و مراقبان برای حمایت و محبت آنها صورت گرفت. سمیا و لیز مورفی، رئیس بازاریابی در سمیا، این کمپین را که عمدتاً از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی هدایت می‌شد، منعکس می‌کنند. در این مقاله آنها بینشی در مورد نتیجه و تجربیاتی که الهام بخش کمپین بعدی خواهد بود، ارائه می دهند.


سمیا دان

“سرگرم کننده، تازه و جاری”
سمیا استودیو و مزرعه گل سفید تصمیم گرفتند تا تلاش‌های بازاریابی مشترک خود را برای جذب جمعیتی جدید یک گام فراتر بردارند: سمیا توضیح داد: «ما به دنبال این بودیم که برندها را در معرض گروه‌های جمعیتی گسترده‌تر و جدیدتر از جمله Gen Z قرار دهیم. “مزرعه گل سفید یک شرکت مهد کودک و باغ پستی متعلق به خانواده است که یک پایگاه مشتری بزرگ و وفادار را عمدتاً از طریق کاتالوگ موفق و استراتژی های بازاریابی ایمیلی خود افزایش داده است. شرکت های ما چندین سال است که شراکت فوق العاده ای داشته اند، اما این اولین تلاش بازاریابی مشترک کامل ما بود.”

“برای جذب مخاطبان جدید، ما با تیم مزرعه گل سفید کار کردیم تا کمپینی را ایجاد کنیم که احساس سرگرمی، تازگی و فعلی داشته باشد.” لیز خاطرنشان کرد. “به همین دلیل، ما یک کمپین رسانه های اجتماعی را انتخاب کردیم. این کمپین کمی قبل از فصل روز مادر راه اندازی شد، زیرا یکی از شلوغ ترین زمان ها در صنعت گل و گیاه است.”

او توضیح می‌دهد: «از آنجایی که کمپین عمدتاً از طریق رسانه‌های اجتماعی هدایت می‌شد، تیم بازاریابی زمان قابل توجهی را صرف ایجاد مشارکت با تأثیرگذاران کرد: ما بر روی تعدادی از دسته‌بندی محتوا از جمله گل‌ها، طراحی باغ، طراحی خانه، املاک و مستغلات تمرکز کردیم. و مام اینفلوئنسرها، در خارج از این اهداف اصلی، کمپین را با چند سازنده محتوای ژنرال Z آزمایش کردیم با این حال، وقتی آنها احساس می کنند که کمپین واقعاً با نام تجاری خود طنین انداز می شود، این موضوع در همکاری ما با ورزشکار دو و میدانی ایالات متحده، نوئل لامبرت، دوست داشت گل برای ابراز قدردانی از مادرش به خاطر همه حمایت هایش.»

جدا از این توجه به رسانه های اجتماعی، این کمپین شامل راه اندازی طرح های جدید گل نیز بود. سمیه می‌گوید: “ما طرح‌های جدیدی را ایجاد کردیم تا چشم‌انداز تازه‌ای به چیدمان‌ها ارائه کنیم. پالت‌های رنگی را تغییر دادیم و ترکیب‌های دسته گلی را امتحان کردیم. به عنوان مثال، یک دسته گل فقط از Ranunculus به جای یک دسته گل ترکیبی به بازار عرضه کردیم. علاوه بر این، ما Expression Roses را در مجموعه روز مادر خود قرار دادیم.

برداشتی از طرح های گل

موفقیت ها و درس های آموخته شده
به گفته سمیا، این کمپین یک تجربه مثبت بود: “این یک کمپین موفقیت آمیز برای همه شرکت کنندگان بوده است. تماشای چگونگی شکل گیری آن، این همه تلاش ها به چه معناست واقعا سرگرم کننده است. ما موفق شدیم بسیاری از مشتریان جدید را به سمت محصولات و مارک های خود سوق دهیم. هم به مزرعه گل سفید و هم سمیا.” لیز برای نشان دادن دامنه این کمپین آماری را به اشتراک می‌گذارد و می‌گوید: “در طول کمپین، کل فالوورهای اینستاگرام در میان شرکای اینفلوئنسر ما بیش از 2 میلیون نفر بود. این کمپین از 22 آوریل تا روز مادر ادامه داشت و در این دوره زمانی شرکای ما با شرکت در این کمپین شرکت کردند. بیش از 35 اقدام اجتماعی، از جمله پست‌ها، حلقه‌ها و داستان‌ها.”

با این حال، سمیا و لیز خاطرنشان می کنند که اگرچه نتیجه کلی مثبت بود، اما همیشه جایی برای بهبود وجود دارد. به عنوان مثال، زمانی که به تاریخ شروع کمپین می رسد. ما می‌توانستیم چهار هفته زودتر شروع کنیم؛ تکرار در میان مشتریان جدید بالقوه کلیدی است. این یک امتیاز بزرگ است. ما همچنین در مورد کار با اینفلوئنسرها چیزهای زیادی یاد گرفتیم – چه کسانی برای این نوع کمپین مناسب هستند و چه کسانی مناسب نیستند. ما مشتاقانه منتظریم در سال آینده و همچنین به راه اندازی کمپینی برای سایر لحظات هدیه عالی فکر می کنم.”

سمیه در حال حاضر ایده روشنی در مورد اینکه این کمپین باید در مورد چه چیزی باشد، دارد، او می گوید: “قلب این کمپین در مورد گسترش شادی بود. برای من همه چیز این است. دفعه بعد، ما همچنین می خواهیم روی جنبه احساسی گل ها تمرکز کنیم. به عبارت دیگر، بهزیستی: چه احساسی در شما ایجاد می‌کند و چه احساسی در دیگران ایجاد می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر:
SEMIA Studio
www.flowersbysemia.com

مزرعه گل سفید
www.whiteflowerfarm.com

منبع