هکاتون نوآوری کشاورزی در عراق برگزار شد

در هکاتون نوآوری کشاورزی که در منطقه نینوا در عراق برگزار شد، سه برنده ظاهر شدند.

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​مستقر در نینوا Nabu، BSF و Aero Plant با ایده‌های خود برای رسیدگی به چالش‌های کمبود آب و کشاورزی پایدار به دلیل کاهش سطح آب در رودخانه‌های دجله و فرات و سیستم آبیاری منسوخ، برجسته شدند.

  • Nabu: تمرکز بر تبدیل محصولات اضافی گوجه فرنگی به محصولات با ارزش، افزایش درآمد کشاورزان و کاهش ضایعات غذایی.
  • BSF: استفاده از لارو مگس سرباز سیاه برای دفع زباله های آلی و تولید کودهای آلی و خوراک دام، ارائه راه حلی پایدار برای مدیریت زباله و کشاورزی.
  • Aero Plant: یک روش کشاورزی ایروپونیک عمودی را معرفی کرد که به طور قابل توجهی مصرف آب را کاهش می دهد، راه حلی پایدار برای کمبود آب و افزایش امنیت غذایی ارائه می دهد.

کمک های مالی چگونه می تواند کمک کند؟
به هر یک از برندگان یک کمک هزینه بذر، تقریباً 350 دلار اعطا شد. این کمک ها با حمایت مالی و اعتماد به نفس دریافت کنندگان را تقویت می کند تا ایده های خود را بیشتر توسعه دهند. هنگامی که یک نمونه اولیه تولید شد، این سه کارآفرین فرصتی داشتند تا برای اجرای یک راه حل، 1750 دلار کمک مالی بزرگ را پیشنهاد کنند.

“هکاتون به ما کمک کرد تا درک عمیق‌تری از مسائل کشاورزی در استان نینوا داشته باشیم، و پشتیبانی فنی و لجستیکی بر موفقیت آموزش‌هایی که از بنیاد فضایی موصل دریافت کردیم، تاثیر داشت. ما توانستیم با سایرین آشنا شویم. زید جابر، از تیم نابو که برنده این کمک مالی بزرگ شد، گفت: کارآفرینان، از تجربیات قبلی بهره مند شوند و با سازمان های بین المللی ملاقات کنند و از فرصت های سرمایه گذاری موجود بهره مند شوند.

ایجاد یک محیط مشارکتی
این هکاتون 43 شرکت کننده را گرد هم آورد که شامل کشاورزان، کارآفرینان و فناوران بودند.

تیم هایی برای تبادل ایده و اجرای آنها در پروژه هایی با دو موضوع اصلی تشکیل شد: زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در عراق، و کمبود آب و مدیریت.

با تسهیل کارگاه‌ها و ارائه‌ها، این فضا امکان توسعه چندین راه‌حل را در هکاتون فراهم کرد. در میان ایده‌های توسعه‌یافته، یک برنامه تلفن همراه برای نظارت بر سلامت محصول با استفاده از هوش مصنوعی و تصاویر ماهواره‌ای و یک سیستم آبیاری مبتنی بر اینترنت اشیا برای بهینه‌سازی مصرف آب در همه جا طنین‌انداز شد.

“هکاتون تاثیر زیادی در توسعه شبکه ما داشت. ما از ایده هایی که ارائه شد بهره بردیم، علاوه بر این، با متخصصان و دانشگاهیان ملاقات کردیم که آموزش هایی را به ما ارائه کردند که به ما کمک می کند، پروژه های خود را توسعه می دهیم و ما را در مورد استراتژی هایی آموزش می دهند که هدف آن هاست. رشد پروژه، گفت: کرم سعد از Aero Plant.

هکاتون همچنین پتانسیل فناوری را برای پرداختن به مسائل حیاتی در کشاورزی نشان داد و گام مهمی در جهت پایداری و انعطاف پذیری در مواجهه با چالش های زیست محیطی برداشت.

این رویدادی بود که توسط Mosul Space اجرا شد و توسط اتحادیه اروپا از طریق پروژه SAAVI مرکز تجارت بین‌المللی تامین مالی شد. این ابتکار با هدف مهار راه‌حل‌های نوآورانه برای رسیدگی به چالش‌های محلی، پرورش روحیه خلاقیت و حل مسئله در میان شرکت‌کنندگان انجام شد.

منبع: intracen.org

منبع