نهالستان، گلخانه برای تقویت کشاورزی در Catanduanesدولت استانی Catanduanes و وزارت کشاورزی در Bicol (DA-5) در حال کار بر روی مدرن سازی صنعت کشاورزی محلی با ایجاد دو تاسیسات جدید هستند که به راحتی نهال را در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

در مصاحبه تلفنی روز سه شنبه، ایس ویلیام تریا، کشاورز استان کاتاندوانز، گفت که یک نهالستان رشد و یک گلخانه با سیستم هیدروپونیک در محوطه پایتخت تحت برنامه ملی کشاورزی شهری و پیرامون شهری DA-5 در حال ساخت است.

وی گفت که دولت استانی زمین را برای این دو تسهیلات و بودجه را برای بهره برداری و نگهداری در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد. ما نهال های آماده را برای کشاورزان محلی خود خواهیم داشت و به ترویج باغداری شهری کمک می کند.

تریا گفت که این نهالستان به عنوان منبع نهال و نهال است که می تواند در میان مدارس، کشاورزان محلی و ساکنان برای پروژه هایی مانند “Gulayan sa Barangay” (کشاورزی سبزیجات در روستا) توزیع شود که به کفایت غذا کمک می کند.

او گفت که این پروژه تحت یک قرارداد 15 ساله با DA-Bicol برای افزایش تولیدات کشاورزی محلی است.

این نهالستان تقریباً 600000 PHP هزینه دارد و می تواند 30 واحد میز رشد و 104 سلول سینی نهال را در خود جای دهد.

گلخانه با سیستم هیدروپونیک دارای هزینه پروژه 988000 PHP و شامل 1200 قطعه فنجان هیدروپونیک و فوم/مدیا، 240 متر کانال هیدروپونیک و محلول غذایی است.

تریا گفت: “این کمک بزرگی به خصوص به کشاورزان محلی ما خواهد بود. این زیرساخت به کشاورزان محلی امکان می دهد محصولات زراعی را در تمام طول سال در گلخانه ها تولید کنند.”

منبع: pna.gov.ph

تاریخ انتشار:

منبع