مسابقه بین المللی رز آفتابی لاهه

تا حدودی نامشخص بود که هوا در لاهه چگونه خواهد بود، اما شصت و دومین دوره مسابقات بین المللی رز در روزاریوم پارک وستبروک در حالی که خورشید از پشت ابرها بیرون می آمد برگزار شد.

رز طلایی
چند بار در سال، یک هیئت داوران حرفه‌ای از تسبیح بازدید می‌کنند و همه گل‌ها را بر اساس رنگ، گلدهی و رشد آن‌ها قضاوت می‌کنند. در مسابقه بین المللی گل رز، کارشناسان گل رز از داخل و خارج از کشور نیز به هیئت داوران حرفه ای کمک می کنند. گل رز با بیشترین امتیاز به عنوان “رز طلایی” اعطا می شود و امسال ققنوس تولید کننده گل رز آلمانی کوردس است.


دو برنده خوشحال از کوردس رز. گزارش تصویری کامل (به زبان هلندی) را اینجا ببینید.

گل رز عمومی
نه تنها هیئت داوران، بلکه مردم نیز می توانند به گل رز مورد علاقه خود رای دهند. امسال، عموم مردم تحت تاثیر دهکده گل ترکیبی قرار گرفتند، گل رز پرتقالی از پرورش دهنده هلندی Jan Spek Roses.


جایزه عمومی به یان اسپک روزن رسید. گزارش تصویری کامل را اینجا ببینید.

جایزه عطر
جایزه عطر به آناستازیا، رز سفید NIRP International از فرانسه تعلق گرفت. برای استشمام بهترین رایحه، کمیته ویژه ای وجود دارد که در ساعات مختلف روز گل رز را بو می کند، زیرا بین بوی گل رز در صبح یا عصر تفاوت وجود دارد.

خود NIRP International برای دریافت جایزه عطر حضور نداشت. گزارش تصویری کامل را اینجا (به زبان هلندی) ببینید.

جورجن ایلسینک از Interplant نیز در این مراسم حضور داشت: “این شگفت انگیز است که خورشید می درخشد، و چند گل رز زیبا وجود دارد، می توانید ببینید که بهترین سال برای گل رز نبود، زیرا متأسفانه همه گل های رز خوب به نظر نمی رسند، عمدتا به دلیل بد بودن. آب و هوا در زمین آزمایشی، تعدادی از گونه های زیبا نیز وجود دارد، اما آنها دارای پلاک نام نیستند، زیرا آنها بدون داده ها مورد قضاوت قرار می گیرند.


یورجن ایلسینک از Interplant و Eana Bordon از فرانسیس رز از ایالات متحده.

یکی از برگزارکنندگان پل بوترز از شهرداری لاهه است. “خوشحالیم که شصت و دومین دوره مسابقات گل رز یک بار دیگر موفقیت آمیز بود. خوشبختانه ساقه های گل رز در دو هفته گذشته کمی بلندتر شده اند. به دلیل بارندگی شدید نمی دانستیم چه شکلی هستند. اما خوشبختانه همه چیز در کنار هم زیبا به نظر می رسد ما از همه کسانی که آمدند خوشحالیم!


در جهت عقربه‌های ساعت: دهکده گل را مخلوط کنید (رزهای جان اسپک)، سانمید (رزهای کوردس)، زمان‌های بهتر (رزهای کوردس)، چشم‌های آریا بابیلون (اینترپلنت). عکس های بیشتر از گل رز را می توانید در گزارش تصویری ما مشاهده کنید.

Eana Bordon از فرانسیس رز از فینیکس ایالات متحده نیز از این رویداد لذت برد: “گل های رز بسیار زیبایی برای دیدن وجود دارد، این بخش خوبی از سفر من در اطراف اروپا برای فرانسیس رز است که از اکتبر برای آن کار کرده ام.”

در مجموع، شصت و دومین دوره مسابقات بین المللی گل رز در لاهه، موفقیت آمیز و پربازدید بود. تاریخ سال آینده از قبل مشخص شده است، یعنی 3 جولای 2025.

برای اطلاعات بیشتر: لاهه گرین

منبع