“ما می خواهیم نشان دهیم که بخش باغبانی نهایت تلاش خود را می کند.”ووتر کویپر، کوبو:

ووتر کویپر از KUBO به رادیو BNR گفت: “گلخانه CO2 منفی ما به سادگی از هوای آزاد برای تامین CO2 گیاهان استفاده می کند. در حال حاضر، این اغلب تزریق می شود.” “این راه حل ناشی از فشار مقررات اروپایی در پاسخ به تغییرات آب و هوایی است. ما می خواهیم نشان دهیم که بخش باغبانی نهایت تلاش خود را می کند.”

باغبانی گلخانه تعطیل نشود
ووتر این ایده را که باغداری گلخانه ای باید ناپدید شود به دلیل مصرف بالای انرژی در یک منطقه پرجمعیت مخالف است. وی گفت: بالاخره ما بیش از 15 درصد برق شبکه را نیز تامین می کنیم. حدود 80 تا 90 درصد محصولات صادر می شود. ووتر تعجب می کند: “این نباید دلیلی برای تعطیل کردن این بخش در هلند باشد. چه چیزی می تواند خوشمزه تر و سالم تر از سبزیجات حیاط خلوت شما باشد؟”

ووتر باید بگوید که کاهش کارگران مهاجر را مثبت یا منفی می‌داند. او متوجه می‌شود که این کار دراماتیک است، اما این نکته را به ارمغان می‌آورد که هلند نمی‌تواند بدون کارگران مهاجر انجام دهد. ما آنقدر کشور مرفه و با تحصیلات عالی هستیم که نمی‌توانیم کارکنانی را پیدا کنیم که بخواهند در گلخانه کار کنند. این بیشتر در کشورهای مرفه دیده می‌شود.

کار دستی
ووتر همچنین استدلال می کند که کار گلخانه ای همیشه شامل کار دستی است. “برخی از پرورش دهندگان می توانند بوی کمبود رطوبت در گلخانه را حس کنند. یک کامپیوتر در 10 سال آینده قادر به انجام این کار نخواهد بود. 20 سال دیگر طول می کشد تا کشت کاملا خودمختار ممکن شود. البته، ما می توانیم مکمل را تکمیل کنیم. کار دستی با روبات‌ها، اما آنها معمولاً با چیدن و این نوع کارها مشکل زیادی دارند.”

در چین واردات گلخانه ممنوع است. ووتر: “بنابراین ما نیز تلاش می کنیم دیگر گلخانه ای را در آن کشور نفروشیم یا نسازیم. اکنون به دنبال این هستیم که چه چیزی می توانیم از چین دریافت کنیم.”

علاقه مندان می توانند در اینجا از ساعت 34:00 دقیقه (به زبان هلندی) به Wouter در BNR گوش دهند.

تاریخ انتشار:

منبع