“ما باید چیزی بهتر از آنچه تاکنون در بازار وجود دارد بسازیم”

ما باید چیزی بهتر از آنچه تاکنون در بازار وجود دارد بسازیم.» جرارد زویر، رئیس پرورش در Schoneveld Breeding، هدف روشنی در ذهن داشت. او از دفترش در محل اصلی Schoneveld Breeding در Wilp می گوید: «ما می خواستیم به معیار جدیدی در Gerberas دست پیدا کنیم.

جرارد و تیمش با همکاری یک پرورش دهنده دانمارکی دست به کار شدند. بازار ژربرا در سال‌های اخیر رو به افول بوده است، زیرا یکنواختی مواد اولیه اغلب چیزهای زیادی را می‌پسندد. تولیدکنندگان اغلب مجبور بودند تولید را طی کنند و کیفیت متوسط ​​به اندازه کافی خوب نبود. جرارد خیلی زود فهمید: “اینجا فرصت ها نهفته است.” “به غیر از آن، این عمدتاً یک یادگیری در پروژه است. کشف چیزها، اشتباه کردن، همه بخشی از آن است.”

اول یکنواختی
از نظر جرارد، یکنواختی مهمترین نکته ای است که تولیدکنندگان از آن انتخاب می کنند. “از آنجایی که ما جویبرا را توسعه دادیم، آنها اکنون یک محصول باکیفیت در گلخانه های خود دارند. اگر یک بار محصول را انجام دهند، در حال حاضر حدود 90 درصد از کل تولید را به دست آورده اند. کارآمدی باورنکردنی. و از آنجا که ماندگاری جویبرا بسیار عالی است، مصرف کنندگان نیز به طور خودکار برمی گردند و می توانند برای مدت طولانی از رنگ های زیبا و تعداد زیادی گل لذت ببرند.

موفقیت بی سابقه
جرارد به عقب نگاه می کند: «در مقطعی با Joybera به باغداران رفتیم. “در ایتالیا، این یک موفقیت بزرگ فوری بود. یکی از تولیدکنندگان که در آزمایش شرکت کرد، تصمیم گرفت بلافاصله کل تولید خود را تغییر دهد و به طور کامل به Joybera روی آورد.” به گفته جرارد، موارد بیشتری از این دست وجود داشت. زمانی که تولیدکنندگان موفقیت جویبرا را دیدند، نمی‌خواهند به روش قبلی خود برگردند.

توجه پرورش دهنده
یک شروع خوب نیمی از کار است. مواد اولیه یکنواخت خوب برای کشت موفق مهم است. پس از آن، ایجاد یک سیستم ریشه خوب و سالم مهم است. کشت خشک تر به این امر کمک می کند. جرارد خاطرنشان می کند: “برای برخی از پرورش دهندگان، خشک نگه داشتن گیاه کمی خشک تر از آنچه که ممکن است به آن عادت داشته باشند، چالش برانگیز است.” اما مهم است که گیاه را فشرده نگه دارید. بزرگترین چالش در جذابیت حشرات نهفته است. جرارد تاکید می کند: “کشاورز باید توجه زیادی به سلامت محصول داشته باشد.”

آینده رنگارنگ
منحصر به فرد جویبرا تعداد گل هایی است که در هر شکوفه ظاهر می شوند. اغلب 3 یا حتی بیشتر در یک زمان. جویبرا یک گیاه بسیار فراوان است. جرارد از هشت رنگ موجود در بازار بسیار راضی است. “و ما هنوز انواع برنامه های عالی داریم، برای مثال، رنگ های بیشتری. و ما یک اندازه گیاه دلخواه را برای هر بازار می خواهیم، ​​بنابراین اکنون نیز سخت روی آن کار می کنیم. اما مهمترین چیز در کاری که انجام می دهیم. ما اطمینان حاصل می کنیم که کیفیت برتر جویبرا را حفظ می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر:
پرورش شونولد
www.schoneveld-breeding.com

منبع