صفحه پیدا نشد خدمات کشاورزی و مهندسی هوکارو | gold-flower

به استثنای اینکه مشکل اصلاح pH و مشکل رشد گیاهان را دارید، آزمایش هر سه سال یکبارخاک خوب است. اگر pH خاک برای گیاه خیلی کم باشد، PH خاک را با افزدونی ها، قلیایی تر کنید. از یک فروشگاه کشاورزی آهک باغی، پوست صدف خرد شده و یا سایر مکمل های کلسیم دار، و یا پوسته تخم مرغ پودر شده را خریداری کنید. افزودنی ها را با مقدار زیادی از خاک برای هر بار آزمایش pH خاک، بصورت دستی ترکیب کنید.

شماره‌های تماس

علاوه بر نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی باید به نوع خاک منطقه کشت و کود مناسب توجه شود.مثلاً در مناطقی که خاک آن‌ها از نوع خاک‌های رسی و شنی است، باید از ترکیب این خاک‌ها به همراه آهک و کود حیوانی مناسب استفاده کرد. خاک تحت الارض (خاک تحتانی) در زیر خاک سطح الارض قرار دارد و به علت تراکم و فشردگی زیاد فاقد تهویه مناسب است لذا ریشه گیاهان به ندرت در آن توسعه می یابد. از طرفی موجودات ذره بینی خاک نیز به علت کمبود اکسیژن در آن فعالیت کمتری دارند. با توجه به دلایل ذکر شده خاک تحت الارض شرایط لازم برای رشد گیاهان را ندارد و از نظر کشت بسیاری از گیاهان زراعی و باغی به جز درختکاری اهمیت چندانی ندارد.

کود بیوتک 25 کیلوگرمی پلت مرغی

خاک کشاورزی از لحاظ کیفی ویژگی‌های متعددی دارد و از حیث فیزیکی در دسته‌بندی‌های متعددی جای می‌گیرد. اگر خاک حالت اسفنجی باشد، خاک خزه ای یا همان پیت ماس است. اگر خاک چسبناک و نرم باشد و هنگام رها شدن سالم و سالم باقی بماند خاک خاک رس خواهد بود. این خاک برای درختان، پیازها و بوته ها مانند یاس بنفش، نیلوفر و …. مناسب است، همچنین سبزیجاتی مانند اسفناج، چغندر، ذرت شیرین و کلم در خاک های گچی به خوبی عمل می کنند.

علل و عوامل فرسایش خاک

در واقع منظور از نوع بافت همان سنگینی، سبکی، حاصلخیز یا ضعیف بودن خاک است. این موارد نشان دهنده این است که چه گیاهی برای این خاک مناسب است. نفوذپذیری ریشه در این خاک ها زیاد است، اما از نظر مواد تغذیه فقیر می باشند. به همین دلیل برای تقویت آن ها از خاک رس، کود آلی و خاک برگ استفاده می کنند. ریشه های مرکبات به کمبود اکسیژن منطقه ریشه بسیار حساس هستند و نیاز آنها به اکسیژن نیز زیاد است.

http://ahwaz-music.ir

نیتروژن در کودهایی از قبیل اوره، نیترات آمونیوم و فسفات آمونیوم موجود می باشد. نیتروژن در گیاه در تشکیل پروتوپلاسم سلولی و اسیدنوکلئیک ها نقش دارد. از محل جاده ها و راه های عبور و مرور، تپه ها و برآمدگی ها، خاک مجله خبری گل و گیاه های گچی و نمکی نمونه گیری نشود. حتما سنگ و کلوخه ها را از نمونه ها بردارید و ترجیحا نمونه ها عاری از خار و خاشاک باشد. اما اگر به خطا یا لینک معیوبی برخورد کردید، لطفاً آنرا از طریق تماس با ما گزارش دهید.

  • برای کاشت و برداشت محصولات مرغوب و با کیفیت به عواملی چون خاک کشاورزی مناسب، نور کافی خورشید، دما و رطوبت نیاز است.
  • معمولاً برای اصلاح و تقویت این خاک از کود دامی، خاک برگ، پرلیت یا کمپوست استفاده می شود.
  • ترکیبات کربنی خاک در طی یک چرخه با قرار گرفتن تحت فشار، گرما و فعالیت میکروارگانیسم ها به مواد آلی ترکیب شدند.
  • در قطعه هایی که از نظر بافت و شیب و فرسایش خاک و سایر عوامل تقسیم شده اند باید به طور جدا گانه، طبق الگوی مارپیچی، Z، W، N نمونه برداری انجام شود.