صفحه پیدا نشد خدمات کشاورزی و مهندسی هوکارو | gold-flower

سلام دوست عزیز، در مورد استفاده از خاک جهت سبزی کاری اگر ار نظر هزینه مشکلی نداشته باشید بهتر است از خاک پرلیت استفاده کنید. مزایای دیگر کوکوپیت Ph خنثی آن است و تجزیه پذیری کوکوپیت نسبت به پیت ماس بسیار کمتر است. ازدیاد بر در خاک موجب تغییر رنگ گیاه و مرگ برگ ها خواهد شد.

http://ahwaz-music.ir

بنابر این مواد آلی، ترکیبات بسیار با ارزشی در خاک هستند. زیرا ظرفیت نگهداری آب و عناصر غذایی در خاک را افزایش می دهند. بیشترخاک های رسی با مقدار آهک بیشتر از 15% خاک های آهکی گفته مجله خبری گل و گیاه میشوند. دربعضی موارد خاکهایی که کمبود کلسیم دارند را میتوان با خاک های آهکی اصلاح کرد. خاک ها به دلیل عدم کنترل ph و یا وجود رطوبت زیاد و یا خشکی زیاد دچار فرسایش می شوند.

  • و از طرفی اگر پیت ماس را با خاک سنگین مخلوط شود سبب سست شدن و بالارفتن میزان تخلخل این نوع خاک ها می شود.
  • در واقع این پارامتر نشان می دهد که خاک تا چه اندازه می‌تواند عناصر کاتیون یا عناصری که دارای بار مثبت هستند را جذب و نگهداری کند.
  • تاثیرات کمبود روی به صورت کاهش مقدار فتوسنتز و به این ترتیب کاهش عملکرد محصولات کشاورزی بروز می کند.
  • تمام گیاهان به غیر از اعضای جنس Brassica (از جمله خردل و سبزیجات چلیپا مانند کلم بروکلی و کلم چینی بوک چوی) از این مزیت بهره مند می شوند، مگر اینکه خاکدر بهترین شکل ممکن آماده شده باشد.
  • البته باید گفت که اکثر خاک های کشور ما نیز قلیایی می باشند که با توجه به این مسئله استفاده از کودهای کنترل کننده ph مثل کودهای گوگردی بسیار پر اهمیت می باشند.
  • در مرحله بعد عناصر گوگرد، کلسیم،منیزیم مورد نیاز گیاهان هستند و در مرحله آخر عناصر ریز مغذی یا میکرو مثل آهن، منگنز، روی، بر، مولیبدن و مس.

حاصل خیزی خاک های لوم در حالت مطلوب و مناسبی است به همین علت حضور میزان بالای شن تخلخل خاک را بالا می برد. به دلیل اینکه توانایی لازم برای حفظ رطوبت و مواد مغذی را در درون خود دارد و تعادلی از هر سه نوع مواد خاک یعنی ماسه ، رس و سیلت را دارا است. این نوع از خاک ها دارای مقدار زیادی شن و ماسه هستند و از نظر دارا بودن مواد معدنی و آلی بسیار ضعیف هستند که برای اصلاح این نوع خاک ها می توانید از خاک رس ، کود آلی و خاک برگ استفاده کنید. واقعیت آن است که صرف وجود عناصر مورد نیاز گیاه در خاک الزاماً به معنای امکان جذب آنها توسط ریشه نمی باشد.

– OC (مواد آلی موجود در خاک)

خاک حاصلخیز کشاورزی یکی از الزامات داشتن محصول با کیفیت می باشد. از این رو، شناخت انواع خاک کشاورزی، می تواند به کشاورزان عزیز در راستای انتخاب بهینه محصول متناسب با خاک بستر کشت آن ها می تواند کمک شایانی بکند. خاک مناسب جهت کشت درخت گلابی خاکی است که میزان آهک آن زیاد است.

کدام خاک برای کشاورزی مناسب است چرا ؟

خاک های رسی به دلیل اینکه بسیار ریز هستند به خاک های سرد معروفند و در برابر رشد گیاهان مقاومت زیادی دارند و رشد آن ها را محدود می کنند. مکانی که خاک ها در آن تشکیل می شوند اگر شیب تند داشته باشد سبب جابه جایی مواد تشکیل شده به کمک اب های جاری و انتقال به محل دیگر می شود. خاک آهکی به خاک هایی گفته می‌شود که آهک بالایی داشته باشد. بیشتر خاک های رسی که مقدار آهک بیشتر از 15 درصد دارند، خاک آهکی می گویند. وجود داشتن آهک در خاک برای رشد بسیاری از گیاهان ضروری است هم چنین اگر خاک شما دارای کمبود کلسیم است می‌توانید برای جبران آن از خاک آهکی استفاده کنید تا خاک مناسب برای کشاورزی به دست آید. این خاک شامل مقداری خاک رس و مقداری ماسه و کود دامی می‌باشد این خاک برای کشت و رشد بسیاری از گیاهان مناسب بوده و به راحتی در دسترس است .

داروخانه گیاهپزشکی باغبان