“سینی های حمل و نقل JustGrey تقاضای خرده فروشان برای سینی های قابل تشخیص را برآورده می کند”

Arie den Hertog، تیم مدیریت محصول در Modiform می گوید: «خرده فروشان به طور فزاینده ای تقاضای سینی های حمل و نقل قابل تشخیص دارند. Modiform یک شرکت هلندی است که راه حل هایی را در سیستم های کشت، حمل و نقل و بسته بندی برای زنجیره تامین باغبانی بر اساس مواد خام بازیافتی ارائه می دهد. در پرتو این توسعه مداوم، Modiform اکنون از دو استاندارد مواد خام در محدوده سینی حمل و نقل خود استفاده می کند: PS Pristine و PS JustGrey. در این مقاله آری در مورد اهمیت انتخاب مواد برای سینی های حمل و نقل بیشتر به ما می گوید و بینشی در مورد خط مشی محصول Modiform ارائه می دهد.

از سیاه تا بکر
آری می گوید: “پلی استایرن ماده استاندارد برای سینی های حمل و نقل در بخش باغبانی است. این ماده به دلیل نسبت قیمت به کیفیت خوب آن بسیار محبوب بوده است.” سال هاست که این ماده توسط Modiform در رنگ مشکی با لایه ای براق به عنوان استاندارد استفاده می شود. در سال 2022، این شرکت یک گام فراتر رفت و تصمیم گرفت دیگر از افزودنی رنگ استفاده نکند تا به سینی های خود رنگ مشکی یکنواختی بدهد. این منجر به معرفی استاندارد جدیدی برای سینی های حمل و نقل شد: Pristine.

آری می‌گوید: «پریستین مخفف خالص و دست نخورده است. یعنی سینی‌های حمل و نقل پریستین از 100% پلی استایرن بازیافتی ساخته شده‌اند و هیچ گونه افزودنی پلاستیک یا رنگ جدیدی ندارند. به همین دلیل، رنگ سینی‌های حمل و نقل توسط به عبارت دیگر، رنگ سینی ممکن است متفاوت باشد.

امروزه تمام سینی های حمل و نقل ما عمدتاً از پریستین ساخته می شوند. وقتی سینی‌های PS با هم جمع می‌شوند و برای شروع زندگی دوم به یک بازیافت‌کننده ارائه می‌شوند، Pristine یک انتخاب پایدار است. نمونه های بسیار خوبی در بازار وجود دارد که از PS به عنوان استاندارد استفاده می شود. سینی های Normpack که استاندارد سینی های مورد استفاده در حراج رویال FloraHolland است، فقط از مواد پلی استایرن ساخته شده اند تا بهترین نرخ بازیافت را به دست آورند. TrayC، یک سیستم بازگشتی که توسط Landgard و Modiform راه اندازی شده است، نیز تنها بر پایه پلی استایرن است و این سینی ها اغلب چندین بار استفاده می شوند. اینها نمونه های فوق العاده ای از بستن حلقه مواد با استفاده از پلی استایرن به عنوان یک ماده هستند.”

JustGrey – سینی های قابل تشخیص
با این وجود، برای Modiform تولید مواد بازیافتی کافی نیست: “Modiform به دنبال استفاده از مواد بازیافتی تا حد ممکن است. جاه طلبی ما این است که حلقه مواد را تا آنجا که می توانیم ببندیم. ما معتقدیم که مسئولیت داریم که مشتریان خود را از این موضوع آگاه کنیم. ما دریافتیم که خرده‌فروشان سینی‌های حمل‌ونقل خود را دور می‌اندازند و آنها را به سایر زباله‌های پلاستیکی اضافه می‌کنند که تنها زمانی قابل بازیافت هستند که نزدیک به مادون قرمز (nIR) قابل تشخیص باشند اغلب توسط بازیافت‌کنندگان برای شناسایی انواع پلاستیک استفاده می‌شود، بنابراین سینی‌های بکر بسیار تاریک هستند که توسط این سیستم شناسایی نمی‌شوند، به احتمال زیاد در زباله‌سوز قرار می‌گیرند. آری توضیح می دهد.

به همین دلیل Modiform ماده PS JustGrey را معرفی کرد که دارای رنگ پلی استایرن خاکستری روشن است. با توجه به این رنگ خاکستری روشن، JustGrey قابل تشخیص nIR است و دارای گواهینامه Cyclos است. “این گواهی نشان می‌دهد که این ماده کاملاً قابل بازیافت است. به این ترتیب، بازیافت‌کنندگان می‌توانند سینی‌ها را از پلاستیک‌های مخلوط شناسایی کنند تا بتوان آنها را بازیافت کرد. PS JustGrey نه تنها به جاه‌طلبی ما برای بستن حلقه مواد کمک می‌کند، بلکه با خرده‌فروشان نیز مواجه می‌شود. تقاضا برای سینی های قابل بازیافت ما همچنین متوجه می شویم که خرده فروشان به طور فزاینده ای نگران پایداری هستند.


Arie den Hertog با محدوده سینی حمل و نقل

ecoExpert – سینی های حمل و نقل ساخته شده از مقوای بازیافتی
به غیر از سینی های پلاستیکی، Modiform سینی های حمل و نقل مختلفی را نیز ارائه می دهد که از خمیر فشرده ساخته شده اند. این سینی ها بخشی از برند ecoExpert هستند که شامل سینی های حمل و نقل، پنت های پالپ، کریر و قابلمه می باشد. آری می‌گوید: سینی‌های ecoExpert از 100% مقوای زباله بازیافتی ساخته شده‌اند و می‌توان آن‌ها را با هر زباله کاغذی برای بازیافت دور انداخت. گلدان یا محصولات ecoExpert ساخته شده از مقوای بازیافتی.”

GreenTech
Modiform عمدتا در اروپای غربی فعال است، با این حال Arie تاکید می کند که محصولات آنها به همان اندازه در سایر نقاط جهان در دسترس هستند. در GreenTech در آمستردام، Modiform سینی های حمل و نقل PS Pristine، JustGrey و ecoExpert را ارائه خواهد کرد. “این رویداد فرصتی است تا به تولیدکنندگان و خرده فروشان بینشی در مورد مواد موجود، و روشی که Pristine و JustGrey در بستن حلقه مواد کمک می کنند، ارائه دهد. البته، ما همیشه نمی دانیم که خرده فروشان سینی های ما را چگونه پردازش می کنند، اما می توانیم آنها را از امکانات و آخرین پیشرفت‌ها آگاه کنید.

برای اطلاعات بیشتر:
تغییر شکل
[email protected]
www.modiform.nl

منبع