“سوبسترای پلاگین جدید 20% زمان بیشتری را برای ریشه کردن، استخراج و پیوند ایجاد می کند.”

دکتر ویجی راپاکا توضیح می دهد: “تکثیر رویشی به خودی خود چالش برانگیز است و زمانی که قلمه ها از مناطق دریایی وارد می شوند پیچیده تر می شود. علیرغم تلاش های جدی مزارع دریایی، قلمه ها لزوما همیشه ثابت نیستند و ممکن است با کیفیت بالا به دست نرسند.” .، مدیر عملیات و تحقیقات جهانی رشد در Oasis Grower Solutions. سینی OASIS RhizoPlug منحصراً برای ردیابی سریع روند بازیابی قلمه های رویشی که به مدت 3 تا 4 روز برداشته شده و اغلب در شرایط نامساعد ارسال شده اند، فرموله شده است.


دکتر ویجی راپاکا

تکثیرکنندگان رویشی در صنعت باغبانی امروزی می‌دانند که روزهای اضافی روی نیمکت به معنای حاشیه‌های کمتر است. اما اغلب، تولیدکنندگان جوان گیاهی که به دنبال زمان گردش سریع‌تر هستند، خطر از دست دادن کیفیت، ثبات و یکنواختی را دارند. به همین دلیل است که Oasis Grower Solutions سینی OASIS RhizoPlug را توسعه داد.

دکتر راپاکا تأکید می‌کند که این بستر تکثیر مبتنی بر رشد، راه‌حل‌های واقعی را برای نیازهای تولیدکنندگان فراهم می‌کند. این بستر فوم منفرد جدید که به طور خاص در پاسخ به نیازهای تکثیرکننده‌های رویشی دقیق ایجاد شده است، تجربه تکثیر را افزایش می‌دهد و مزیت رقابتی مورد نیاز اپراتورهای مقیاس بزرگ و کوچک را فراهم می‌کند. بسترهای OASIS RhizoPlug Tray به طور مداوم تا 20 درصد سریع‌تر به ریشه، استخراج و پیوند تحویل داده می‌شود – با نتایج برتر در هر مرحله.

دکتر راپاکا می‌گوید: “فناوری پیشرفته سورفکتانت و ماتریکس سلول باز، آب را در یکی از حیاتی‌ترین مراحل فرآیند تکثیر به آسانی در دسترس قرار می‌دهد. در نتیجه، قلمه‌ها برای شروع فرآیند ریشه‌زایی کاملاً کاربردی می‌شوند.” “با سینی OASIS RhizoPlug، ما به معیار جدیدی برای کاهش مقاومت بستر، استحکام و تراکم دست یافتیم که در آن حتی مواد گیاهی علفی ظریف نیز می توانند پتانسیل ریشه زایی کامل خود را بیان کنند. طراحی پلاگین و سینی سفارشی اجازه می دهد تا یکپارچه سازی یکپارچه با فرآیند اتوماسیون و استخراج آسان را فراهم کند. شاخه ها.”

مزایا
بستر فوم مهندسی شده منفرد برای تکثیر رویشی طیف وسیعی از محصولات گل‌کاری، گیاهان آشپزی، مناطق استوایی، کنف صنعتی و محصولات مشابه، از جمله گونه‌های چالش‌برانگیز با ساقه‌های شکننده و محصولات کشت بافت مرحله III ایده‌آل است.

به گفته این شرکت، سینی OASIS RhizoPlug که برای استفاده و جابجایی آسان در عملیات رشد خودکار و دستی طراحی شده است، چندین مزیت را ارائه می دهد. اول از همه، آبرسانی سریع‌تر برش: فناوری پیشرفته سورفکتانت از بازیابی سریع برش و کاهش زودتر فرکانس مه‌پاشی، کاهش فشار کار و آفات و پاتوژن‌ها پشتیبانی می‌کند. همچنین، چگالی و مقاومت فوق‌العاده کم زیرلایه‌های پیش‌فرشته‌شده، امکان قرار دادن برش سریع‌تر و آسان‌تر را فراهم می‌کند. بدون شکستگی یا آسیب نوک، حتی برای واریته های با ساقه شکننده چالش برانگیز، ماتریس سلولی منحصر به فرد نفوذ سریع ریشه، ریشه زایی قوی، و بهبود ساختار و انشعاب ریشه را تشویق می کند، در حالی که خطر آبیاری بیش از حد را در صورت بهینه سازی و سازگاری حذف می کند نسبت هوا به آب همچنین از رشد و قدرت فراوان حمایت می کند و گیاهان جوان با یکنواختی، قوام و کیفیت فوق العاده تولید می کند.

این شرکت می‌افزاید: در آزمایش‌ها، گیاهان یکساله رویشی تکثیر شده در سینی OASIS RhizoPlug در مقایسه با لایه‌های شل و پرکننده شل مانند محیط‌های تثبیت‌شده و چسب‌خورده، به طور مداوم تا ۲۰ درصد سریع‌تر ریشه‌دار، استخراج و پیوند می‌شوند. همچنین، ساختار سلولی بسیار ظریف و مویینگی عالی، یک رابط برجسته با محیط‌های پیوند، از جمله ذغال سنگ نارس، الیاف چوب و سایر ترکیبات ایجاد می‌کند. در نهایت، از نیمکت‌ها و کف‌های تمیزتر با کمتر جلبک‌ها و قارچ‌های قارچ گرفته تا تولید گیاهان جوان فوق‌العاده تمیز، از جمله استخراج آسان. و کاشت، پرورش دهندگان از یک تجربه بستر تمیزتر لذت می برند.”

“من نمی توانم به اندازه کافی در مورد تمیزی همه جانبه ای که این محصول ارائه می دهد تاکید کنم. این نه تنها به کاهش فشار آفات و بیماری ها کمک می کند و به تولید گیاهان جوان تمیز و سالم در طول چرخه محصول فوری کمک می کند، بلکه فراتر از این تناوب با چرخه های تکثیر بعدی است. دکتر راپاکا می افزاید. “ما بسیار هیجان زده هستیم که به هر پرورش دهنده اعم از بزرگ و کوچک، تجربه تکثیر نهایی از چوب تا پیوند را با دقت، تمیزی و عملکرد ارائه می دهیم. این فناوری امکان بازیابی، ریشه زایی و پیوند سریعتر را فراهم می کند و در نتیجه کارایی عملیاتی را بهبود می بخشد و هزینه ها را کاهش می دهد.”

بستر فوم مهندسی شده با سینی OASIS RhizoPlug از پیش دیبل شده به صورت پیش بارگذاری شده در صفحات پلاگین 72، 105 و 128 از توزیع کنندگان ملی و بین المللی موجود است.

می‌توانید تیم Oasis Grower Solutions و OASIS RhizoPlug Tray را در غرفه شماره 1317 در Cultivate’24 در کلمبوس، اوهایو، 13 تا 16 ژوئیه 2024 بیابید.

برای اطلاعات بیشتر:
راه حل های Oasis Grower
www.oasisgrowersolutions.com

منبع