“رشد پایدار نیازمند بستری پایدار است”

AIPH یک جلسه پانل در GreenTech را برای بحث در مورد راه حل های رسانه ای در حال رشد پایدار و آمادگی صنعت مدیریت خواهد کرد. این جلسه در روز پنجشنبه، 13 ژوئن، ساعت 10 صبح در GreenTech RAI آمستردام برگزار خواهد شد.

جلسه پانل به موضوع رسانه های در حال رشد پایدار می پردازد. پاسخ صنعت به این موضوع، چالش‌هایی که ایجاد می‌کند و راه‌حل‌های نوآورانه در حال توسعه را بررسی می‌کند.

گریسی بارت، مدیر فنی (آزمایش و توسعه محصول جدید) در گروه Farplants در بریتانیا، یکی از سخنرانان پنل خواهد بود. او حرفه خود را با تمرکز بر تعاملات بین گیاهان و بسترها، به ویژه در زمینه رسانه های رشد پایدار، گذرانده است. تحقیقات او بر روی بسترهای بدون ذغال سنگ نارس بر اهمیت درک خواص متمایز مواد سازنده مختلف و چالش‌های ناسازگاری و شستشوی مواد مغذی تاکید کرده است.

گروه Farplants یکی از بزرگترین تولیدکنندگان عمده فروشی گیاهان زینتی در بریتانیا است که سالانه تقریباً 11 میلیون گیاه کانتینری تولید می کند. این گروه دو دهه است که بسترهای بدون ذغال سنگ نارس را آزمایش می کند و تجربه ای در کشت بدون ذغال سنگ نارس ایجاد کرده است. از زمان پیوستن به گروه در سال 2017، خانم بارت از دانش فنی خود برای کمک به انتقال گروه به کشت بدون ذغال سنگ نارس در مقیاس تولید استفاده کرده است.

خانم بارت از تجربه خود در گروه Farplants می‌گوید: “زیرهای مورد استفاده ما عمدتاً بر پایه چوب هستند و بخش معقولی از محصولات ما اکنون در گلدان‌های نهایی در بسترهای بدون ذغال سنگ نارس قرار می‌گیرند. بیشتر محصولات ما پیت گلدانی هستند. تا سال 2026، محصولات سخت تر با چرخه تولید طولانی تر (مانند محصولات اریک) ممکن است کمی بیشتر طول بکشد جایی که ذغال سنگ نارس هنوز به طور گسترده در مواد تکثیر استفاده می شود، مانع مهمی برای بسیاری از تولیدکنندگان بریتانیا از نظر تولید گیاهان 100 درصد بدون ذغال سنگ نارس باقی می ماند.

آقای Nedeljko Basic، مدیر مدیریت پورتفولیو در Kekkilä BVB نیز به این پانل خواهد پیوست. این شرکت فنلاندی 100 سالگی را در رسانه های رو به رشد، به ویژه ذغال سنگ نارس جشن می گیرد.

یکی دیگر از اعضای میزگرد آقای ون نگوین، متخصص ذغال سنگ نارس در دانشگاه و تحقیقات Wageningen در هلند خواهد بود که مسائل پیرامون این موضوع، گزینه های رسانه ای در حال رشد پایدار برای آینده و اینکه چگونه این امر بر آینده تولید تاثیر می گذارد را در نظر خواهد گرفت.

عضو نهایی میزگرد آقای هنری پوتزه از Greenhouse Sustainability است، شرکتی که به دنبال کمک به کسب و کارها در اندازه گیری و مدیریت ردپای محیطی خود است.

شرکت کنندگان پنل

• آقای تیم بریرکلیف – دبیر کل AIPH (صندلی هیئت)

• خانم گریسی بارت – مدیر فنی، گروه Farplants

• آقای Nedeljko Basic – مدیر، Kekkilä BVB

• آقای ون نگوین – متخصص ذغال سنگ نارس، دانشگاه و تحقیقات Wageningen

• آقای هنری پوتزه – مالک و مدیر عامل پایداری گلخانه

آقای بریرکلیف اظهار داشت: “چالش‌های کاهش استفاده از ذغال سنگ نارس به خوبی توسط تولیدکنندگان درک شده است. این پانل به راه‌حل‌های در حال توسعه نگاه می‌کند و تجربه واقعی تولیدکنندگان را که این تغییر را انجام می‌دهند، بررسی خواهد کرد.”

AIPH از همه کسانی که در زنجیره تامین باغبانی هستند دعوت می کند تا در جلسه پانل در مرحله چشم انداز در گرین تک آمستردام در روز پنجشنبه، 13 ژوئن، از ساعت 10:15 صبح تا 11 صبح، در مورد مسیر رسانه های رشد پایدار بحث کنند.

برای اطلاعات بیشتر:
AIPH
www.aiph.org

منبع