دلفی خاک‌های گلدان محلی را در پروژه CloseCycle آزمایش می‌کند

پروژه اروپایی Interreg CloseCycle امسال با هدف گرد هم آوردن طرفین برای کار در چرخه های بسته آغاز شد. دلفی مطالعات مختلفی را در مهدکودک تحقیقاتی خود در Hazerswoude-Dorp (هلند) با استفاده از جریان‌های باقی‌مانده از منطقه انجام خواهد داد. برای تسهیل این امر، یک شبکه محلی با پرورش دهندگان درخت از Greenport Boskoop، شهرداری Alphen aan den Rijn و شرکت هایی از بخش های مختلف در حال توسعه است. یکی از این مطالعات شامل آزمایش خاک های مختلف گلدانی فقیر از ذغال سنگ نارس و بدون ذغال سنگ نارس بر اساس جریان های باقیمانده محلی است.

بسترهای مختلف
هفته گذشته، دوازده مخلوط زیرلایه مختلف از طیف وسیعی از مواد خام تجدیدپذیر، از جمله الیاف چوب، انواع مختلف کمپوست از منطقه، ذرت تخمیر شده، بیوچار، Miscanthus، کسر کود خشک و غیره ایجاد شد. Thujas در این مخلوط ها گلدان شده اند و دلفی رشد گیاهان را در بسترهای مختلف نظارت خواهد کرد.

استفاده از مواد خام تجدیدپذیر در خاک گلدان یک چالش مهم برای تولیدکنندگان است. دلفی در سال های اخیر تحقیقاتی را در مورد مخلوط های فقیر از ذغال سنگ نارس و بدون ذغال سنگ نارس انجام داده است. به گفته دلفی، تحقیقات در CloseCycle به وضوح با ترکیب جریان‌های باقی‌مانده جدید و محلی، گام بزرگی به جلو برداشته است. در حالت ایده‌آل، این جریان‌های باقیمانده می‌توانند در نهایت به مواد خام با ارزش برای کشت محصولات نهالستانی درختی و گیاهان چند ساله ارتقاء یابند.

همکاری بین المللی
پروژه بین منطقه ای CloseCycle توسط 18 حزب اروپایی در منطقه دریای شمال از جمله هلند، بلژیک، دانمارک، فرانسه و آلمان انجام می شود. هر طرف در منطقه یا کشور خود کار می کند تا جریان های باقیمانده را به محصولات نهایی با ارزش مناسب برای کشاورزی، شهرها یا سایر اهداف خاص ارتقا دهد و در نتیجه چرخه ها را بسته است. هر کشور بسته به جریان های باقیمانده موجود خود تمرکز خاصی دارد. طرفین دانش را به اشتراک می گذارند تا از یکدیگر بیاموزند.

به عنوان مثال، در بلژیک، یک گروه تحقیقاتی در حال بررسی احتمالات جریان زباله از باغبانی گلخانه ای است. در دانمارک، مدرسه‌ای بر اقتصاد زیستی سبز و دایره‌ای متمرکز است و یک کارخانه مزرعه برای پالایشگاه زیستی سبز، یک کارخانه بیوگاز و یک کارخانه آزمایشی بیوچار دارد. علاوه بر “آزمایش خاک گلدان”، دلفی همچنین تحقیقاتی را در مورد استفاده از جریان های باقیمانده در زمین های باز انجام خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر:
دلفی

منبع