در طول بازدید ایالتی از کیو، شراکت گرامی شکوفا شد

به مناسبت سفر دولتی به بریتانیا، اعلیحضرت امپراتور ژاپن از باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی کیو بازدید کرد تا تاریخ غنی همکاری کیو با ژاپن و خانواده سلطنتی ژاپن را جشن بگیرد و درباره تلاش‌های علمی و حفاظتی بین این دو کشور بیشتر بیاموزد. انگلستان و ژاپن

تور کیو، که یکی از آخرین مراحل بازدید دولتی را رقم زد، در خانه تاریخی معتدل آغاز شد، جایی که ریچارد دوورل، OBE، مدیر RBG Kew از امپراتور استقبال کرد.

ریچارد گفت: “ما مفتخر به استقبال اعلیحضرت امپراتور در باغ گیاه شناسی سلطنتی، کیو شدیم. ما رابطه ای دیرینه و نزدیک با ژاپن داشته ایم که می توان آن را از طریق ساختارهای زیبا در چشم انداز ما و همچنین در مجموعه های اقتصادی ما مشاهده کرد. مجموعه‌های گیاه‌شناسی و هنری در سال 2021، ما این رابطه را از طریق یک جشنواره یک ماهه ژاپنی در خانه معتدل جشن گرفتیم. برنامه بانک جهانی بذر درختان، از جمله دستاوردهای دیگر.

حفاظت و هنر در کیو به نمایش گذاشته شده است
در داخل گلخانه ویکتوریایی، موادی از بانک بذر هزاره کیو در Wakehurst به امپراطور اهدا شد که بزرگترین مجموعه جهان با بیش از 2.4 میلیارد دانه گیاهان وحشی از بیش از 97 کشور جهان را در خود جای داده است. دکتر الینور برمن، رهبر ارشد تحقیقات در بانک بذر، چندین مجموعه را برجسته کرد، از جمله دانه های درختانی که از بمب اتمی هیروشیما جان سالم به در برده اند و اکنون تحت برنامه بانک جهانی دانه درختان با دانشگاه ریوکیوس و دانشگاه کیوشو برای حفاظت در حال رشد هستند. در هوکایدو، کیوشو و اوکیناوا.

سپس پنج اثر هنری توسط ماسومی یاماناکا، تصویرگر گیاه‌شناسی ساکن کیو، که از سال 2006 در کیو کار می‌کرد و تصاویر دقیقش به تلاش‌های علمی برای توصیف گونه‌های جدید گیاهان کمک می‌کرد، به امپراتور اهدا شد. نقاشی های به نمایش گذاشته شده عبارتند از: درخت بتکده ژاپنی، درخت لاله، کاج معجزه آسا، شاه بلوط اسب هندی (تابستان) و شاه بلوط اسب هندی (پاییز).

این تور با ملاقات امپراتور با پل دنتون، رئیس برنامه‌های بازدیدکنندگان و نمایشگاه‌ها، و هنرمند بریتانیایی مارک کوین، که مجسمه‌های فلزی او به‌طور برجسته در خانه معتدل و در سراسر باغ‌های کیو به عنوان بخشی از برنامه تابستانی Marc Quinn: Light into Life به نمایش گذاشته شده‌اند، ادامه یافت. یکی از عناصر کلیدی این نمایشگاه عبارت است از Hold by Desire in the Temperate House – دو درخت بونسای 5 متری که از برنز ریخته شده اند و با مجسمه ها و نمونه هایی در اندازه واقعی از مجموعه درختان بونسای خود کیو احاطه شده اند.

امپراطور سپس با باغبان ریچارد کرنیک ملاقات کرد که مجموعه ای از حدود 60 درخت بونسای کیو را نگهداری می کند که قدیمی ترین آنها 180 سال قدمت دارد و می توان آن را در خانه بونسای کیو تحسین کرد.

ریچارد توضیح داد: “اغلب تصور می شود که درختان کوتوله هستند، بونسای در واقع درختان مینیاتوری هستند که به طرز ماهرانه ای هرس و شکل داده شده اند تا از رشد آنها به اندازه طبیعی خود جلوگیری کنند. این هنر پیچیده و دقیق درختان را به زندگی کوچک تبدیل می کند. یک بونسای زنده یک اثر هنری است که هرگز به پایان نرسیده است که معمولاً به ارث بردن از یک درخت مانند یک پله روی یک نردبان است – اغلب پله‌های زیادی در پشت سر وجود دارد.

منبع: kew.org

منبع