“خوشحالم که به IFTEX بازگشتم”

جان پو از وایکینگ رز می‌گوید: «نیم سال پیش تصمیم گرفتم پس از 30 سال به IFTEX بازگردم. Viking Roses یک شرکت پرورش گل رز است که نزدیک به 20 سال همکاری با پرورش دهندگان دانمارکی Roses Forever دارد. در اوایل دهه نود، جان، آن زمان به نمایندگی از De Ruiter در اولین نمایشگاه نایروبی شرکت کرد. اخیراً، او و همکارش آنجلین ابوتی یک غرفه IFTEX برای Viking Roses تهیه کرده اند تا گونه های نژاد دانمارکی خود را به نمایش بگذارند. در این مقاله، او چگونگی تجربه آخرین نسخه IFTEX را به اشتراک می گذارد.

از چپ به راست: جان، اندرو وامبوآ (MZurri Flowers)، آنجلین و هارلی اسکلوند (رز برای همیشه).

تداوم و تجربیات خاص
جان درباره سازمان دهنده IFTEX می گوید: «دیک ون رامسدونک یک استاد واقعی نمایش است. من از بسیاری از نمایش‌های او بازدید کرده‌ام و فکر می‌کنم در طول سال‌ها به طور فزاینده‌ای حرفه‌ای شدند. خوشحالم که به IFTEX بازگشتم. بسیار عالی بود که دیدم هنوز رویدادی است که می‌توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید تا شراکت ایجاد کنید. و در مورد آخرین روندها بیشتر بیاموزید، از این نظر، در طول سه دهه گذشته تغییر چندانی نکرده است.”

اگرچه جان تجربه کاملاً زیادی در حضور در نمایشگاه‌های تجاری دارد، اما می‌گوید که تجربیات منحصر به فردی در IFTEX داشته است. “در ابتدا از موقعیت غرفه‌مان که بیشتر در پشت سالن بود راضی نبودم. با این حال، با نگاه کردن به گذشته فکر می‌کنم باعث شد که غرفه‌های دیگر شرکت‌ها از آن خوش‌بین نباشیم. در واقع، غرفه ما بیشتر بود. متواضعانه: بدون چیدمان، بدون نمایش، اما گلدان ها و گلدان هایی که بازدیدکنندگان را دعوت می کنند تا گل ها را از نزدیک ببینند، حتی دو بار از ما بازدید کردند “رز” هرگز برای من اتفاق نیفتاده است و این اولین بار نیست که در یک نمایشگاه شرکت می کنم.


رزهای وایکینگ در نمایشگاه IFTEX در نایروبی، کنیا ایستاده اند

معرفی انواع جدید
در IFTEX، تیم Viking Roses فرصتی برای معرفی انواع جدید پیدا کرد. برای نزدیک به بیست سال، Viking Roses و Roses Forever برای پرورش و آزمایش گل های رز بریده با یکدیگر همکاری می کنند. امسال آنها شش نوع جدید از جمله «Rosa Loves Me® Under the Stars»، «RLM® Paula’s Champagne Delight»، «Rosa’s Amazing® Celebrating Heather» را معرفی کردند.

از چپ به راست: Rosa Loves Me Under the Stars و RLM Paula’s Champagne Delight

جشن شگفت انگیز رزا هدر

جان می گوید: “من هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده ام. شما بسیار خوش شانس هستید اگر یک یا دو گونه در سال معرفی کنید و ما موفق شدیم شش نوع را معرفی کنیم! در طول نمایشگاه تجاری، یک رقم گل رز اسپری صورتی به لطف آن توجه ویژه ای به خود جلب کرد. حتی در غروب، زمانی که IFTEX به پایان رسید، مزارع همچنان به سفارش دادن خود ادامه دادند.


ارزش بازدید از هتل در اواخر شب را دارد، نام آن اعلام می شود

کشت بیولوژیکی در زمین باز و گل رز معطر
علاوه بر این، جان از توجه به کشت بیولوژیکی در زمین باز و گلهای رز معطر در IFTEX شگفت زده شد. “من انتظار نداشتم که در حال حاضر توجه زیادی به کشت در مزرعه باز بیولوژیکی شود. بسیار خوشحالم که بخش گل به طور جدی نگران کشت زیست محیطی و بیولوژیکی است. تیم ما در آزمایشات زیستی در فضای باز شرکت داشته است. به لطف IFTEX، می‌توانستم با افراد علاقه‌مندی که بیایند و آزمایش‌ها را ببینند، ارتباط برقرار کنم در گل رزهای معطر که آسیب نمی بینند و عمر گلدان خوبی دارند، مدت زیادی است که درگیر پرورش گل رزهای معطر بوده ایم، اما در سال های گذشته به این گل رزها توجه چندانی نشده است.

جان در پایان می‌گوید: “اینها چیزهایی است که من در IFTEX با آنها مواجه شدم و یاد گرفتم. فکر می‌کنم این و تجربیات دیگر آن را به یک نمایشگاه تجاری ارزشمند تبدیل کرده است.” پایان IFTEX به این معنی نیست که جان و آنجلین اکنون استراحت کرده‌اند. درست پس از نمایش، آنجلین برای انجام محاکمه هایشان در ناکورو حرکت کرد تا تمام سفارشات بادوود را ترتیب دهد. و جان نگران آزمایشات زیستی خود در هلند و منطقه آزمایشی جدید وایکینگ ها در کلمبیا است.

برای اطلاعات بیشتر:
رز وایکینگ
جان پو
پست الکترونیک: [email protected]

آنجلین ابوتی
پست الکترونیک: [email protected]
T: +254 (0)789860165
www.VikingRoses.com

منبع