خاک مناسب برای کشاورزی تامین نهاده ایران | gold-flower

شامل خاک برگ،خاک چای،کود دامى و سم ضدعفونی کننده بوده که ph پایین تر از 6 دارند. خاک های اسکلتی خاک هایی هستند که حدود هفتاد و پنج درصد از ان را دانه هایی بزرگ سنگ و شن و ریگها شکل می گیرد، این خاک ها، آب را به مقدار زیاد از خود عبور می دهند و همیشه خشک هستند. این خاک ها بیشتر از هفتاد و پنج درصد ماسه شکل گرفته اند، قطر نسبتا بزرگی دارند و بر اساس اندازه دانه ها به خاک های ماسه ای درشت، مجله خبری گل و گیاه متوسط و ریز تقسیم می شوند . حضور رس سبب تغییر خاصیت خاک های ماسه ای می شود و این نوع خاک آب را بیشتر در خود نگه می دارد تا خاک های ماسه ای که رس ندارند. پنجاه درصد این خاک ها متشکل از ذرات سلیت است و بر اساس اینکه ناخالصی مانند ماسه، رس و … با خود دارند که به خاک های سیلتی ماسه ای یا سیلتی رسی معروف هستند . تغییراتی که در خاک‌ها انجام می‌پذیرد، بوسیله موجودات زنده در خاک انجام می‌گیرد.

اطلاعات تماس

خاکهای لومی به طور مرتب نیاز به پر کردن مواد آلی دارند زیرا ذاتا اسیدی هستند. به طور معمول رشد ریشه مرکبات در چند سانتی متری بالای سطح ایستایی (آب زیرزمینی) متوقف می شود که به علت فقدان اکسیژن و حضور پاتوژنهای ریشه در وضعیت اشباع خواهد بود. در یک خاک خوب، بدون هیچ لایه فشرده ای، بیشتر ریشه های تغذیه کننده در عمق حدود70 سانتی متری لایه سطحی خاک توزیع می شوند. اندازه درختان مرکبات به پایین ترین عمقی که ریشه های ریز در آن می توانند رشد کننده بستگی دارد.

http://ahwaz-music.ir

میزان این مواد مغذی و بافت خاک باید به گونه‌ای باشد که شرایط مناسب برای رشد گیاه فراهم گردد.فروشگاه آنلاین کشاورزی اگری راز در این مقاله شما را با خاک کشاورزی و ویژگی های آن آشنا میکند. سطح آب زیرزمینی می تواند رشد ریشه ها را به عمق خاک بالای سطح آب زیرزمینی محدود کند. ریشه های تغذیه کننده درختان پرتقال ناول و نارنگی های انشو وقتی به سطح آب زیرزمینی می رسند برای اجتناب از وارد شدن به آن، بیشتر به صورت افقی رشد می کنند تا به صورت عمودی).

مناسب ترین خاک کشت برای کشاورزی

مواد آلی هم با مواد غیر آلی ترکیب می شوند تا خاک ایجاد شود. از این رو باید توجه خاصی به خرید کود های کشاورزی داشته باشید. بسیاری از کشاورزان معتقدند تنها با خرید کود های ارگانیک میتوانند یک کشاورزی ایده آل داشته باشند، اما چنین نیست. کود های شیمیایی نیز میتوانند بسیار مفید باشند اما باید در نحوه مصرف آن ها دقت و تحقیق کرد.

  • باغبانان خانگی ممکن است بخواهند با کمترین هزینه و سرعت بیشتر سراغ کیت بروند و برای افزودنیها از آزمایش و خطا استفاده کنند.
  • در گیاه زراعی مانند زعفران بهتر است نمونه برداری و آزمایش خاک هر دو سال یک بار تکرار شود تا بتوان وضعیت خاک را به درستی سنجید.
  • • به طور کلی بهترین زمان برای نمونه برداری از خاک برای زعفران اوایل بهار و یا اواخر پاییز است.
  • خاکبا رس سنگین می تواند یک یا دو هفته طول بکشد، تا ته نشین شود، در حالی که بیشتر خاک های لومی بعد از گذشت چند روز، می تواند به یک شیشه شفاف تبدیل شود.

هنگامی که خاک خشک است، آن را به یک شیشه ی بلند و بزرگ بریزید تا 1/4 شیشه پر شود. آب را تا جایی اضافه کنید که 3/4 شیشه کاملاً خالی باشد، سپس 5 میلی لیتر (1 قاشق چایخوری) از مواد شوینده ماشین ظرفشویی بدون کف به آن اضافه کنید. درب شیشه را محکم بسته و به مدت حداقل پنج دقیقه آن را تکان دهید تا تمام خرده های خاک کاملاً تجزیه شوند. کمپوست را گرم و مرطوب نگه دارید و از قسمت آشپزخانه مواد غذایی خام و غیر گوشتی بیرون ببرید. جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، هم مرز بودن با عراق و اقلیم کردستان، زمینه زیاد گردشگری، طبیعت زیبا و زیرساخت های مناسب را از مزیت های استان کرمانشاه برشمرد و خواستار معرفی زمینه های مغفول استان شد.

آشنایی با چگونگی رطوبت خاک گیاهان