تطبیق پذیری فناوری علمی باعث افزایش پرورش گل در یوننان می شودتطبیق پذیری فناوری علمی باعث تقویت گل‌کاری با کیفیت بالا در استان یوننان در جنوب غربی چین شده است، که از یک تولیدکننده گل سنتی به یک تولیدکننده مدرن با پردازش و بازاریابی با دانش فنی تبدیل شده است. استان یوننان در سال 2023 گل تازه شاخه بریده به ارزش 570 میلیون یوان (حدود 80 میلیون دلار آمریکا) صادر کرد و برای پنجمین سال متوالی جایگاه برتر خود را در این کشور حفظ کرد.

برای پاسخگویی به تقاضای قابل توجه برای این کالاهای تخصصی، استان یوننان یک طرح کشاورزی مدرن تریلیون یوان با ویژگی های فلات را در سال 2020 راه اندازی کرد. این ابتکار مشارکت بین شرکت ها و موسسات تحقیقاتی علمی را تسهیل کرده و پذیرش فناوری های پیشرفته در کشت گل را تسریع کرده است.

مدیریت استاندارد، سیستم های یکپارچه آب و کود، و کشت بدون خاک به طور موثر چالش های صنعت را برطرف کرده است.

گلخانه‌های هوشمند به طور خودکار نور خورشید، دما و رطوبت را با استفاده از بادگیرها، پنجره‌ها و محافظ‌های آفتاب تنظیم می‌کنند که به طور قابل‌توجهی رشد گیاه را بهبود می‌بخشد و عملکرد را افزایش می‌دهد. چنین امکاناتی فصل برداشت را به شش تا هفت بار در سال افزایش داده و بین 160000 تا 180000 گل تولید می‌کند. سان شیائومینگ، دانشیار دانشگاه کشاورزی چین گفت: در هر مو (حدود 0.067 هکتار).

در bastillepost.com بیشتر بخوانید

تاریخ انتشار:

منبع