بهترین خاک برای کشاورزی خاک مناسب کشاورزی انواع خاک کشاورزی شرکت کودکو | gold-flower

شما هموطن گرامی جهت خرید سم و کود کشاورزی، می‌توانید از مزایای خرید اینترنتی کود در Agriraz بهره‌مند شوید و جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت کود و خرید آن، با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرد. شوری خاک یک مشکل عمده برای کشت مرکبات، به ویژه در مناطق خشک و همچنین مناطقی است که از آبهای شور به عنوان منبع آبیاری مرکبات استفاده می شود. تجمع زیاد مس در ننطقه ریشه درختان مرکبات ،موجب اختلال شدی در جذب اهن ،کلروز و ریزش برگ میشود . اگر خاک درختان مرکبات دارای تجمع مس قابل استفاده در لایه های سطحی باشد pHباید به بالاتر از 6/5 افزایش یابد . در واقع کوکوپیت ها سبب می شود که محیط ضد قارچ ایجاد شود و شرایط مطلوبی شکل بگیرد.

http://ahwaz-music.ir

البته باید گفت که اکثر خاک های کشور ما نیز قلیایی می باشند که با توجه به این مسئله استفاده از کودهای کنترل کننده ph مثل کودهای گوگردی بسیار پر اهمیت می باشند. قسمت جامد خاک حاوی مواد آلی و معدنی می باشد که مواد معدنی ذرات ریز و درشت خاک را تشکیل میدهد که این همان کانی های تجزیه شده از سنگ ها میباشند. خاک پس از برداشت محصول و قبل از کاشت مجدد نیاز به بازیابی دارد. اضافه کردن کود (کوددهی هوشمند، نانو کود)، مالچ، خاکورزی، مواد آلی مانند کمپوست از روش های بازیابی خاک است. گلها به خاكهای حاوی مواد آلی مانند خزه ها ​​نیاد دارند تا زهكشی مناسبی داشته باشند.

  • رشد ریشه های ریز معمولا در لایه های با 50 درصد یا بیشتر سنگریزه یا لایه های با فشردگی زیاد، محدود می شود.
  • بافت خاك بسياري از خواص فيزيكي و شيميايي خاك (حاصل خيزي، نفوذپذيري، وزن مخصوص و …) را تعيين مي كند.
  • • اندازه Ph خاک به میزان نیتروژن و گوگرد واکنش نشان میدهد.
  • عموماً بهترین خاک برای گیاهان خاک لومی است که ترکیبی از سه نوع خاک ذکر شده است.
  • بهترین زمان برای انجام آزمایش خاک اول بهار و اواخر پاییز است.

خاک لوم از مخلوط خاک رس، خاک ماسه ای، خاک برگ و مواد آلی تشکیل می شود. خاک لوم همان خاکی است که از طغیان آب در کنار رودخانه ها باقی می ماند. این خاک از نظر مواد غذایی بسیار غنی است و از مقوی ترین خاک های کشاورزی به شمار می رود. ذرات شن و ماسه بزرگ هستند و فضای زیادی بین هر دانه وجود دارد.

کدام نوع خاک برای کشاورزی مناسب است

وجود مواد مغذی در خاک برای پرورش گیاه بی عیب و نقص بسیار ضروری می باشد. از ورمی کمپوست به عنوان کود برای تقویت خاک استفاده می شود. جزو عناصری هستند که در خاک تولید نمی شوند باید از طریق کود دهی این مواد را به خاک رسانید. هر گیاهی جدول تغذیه مختص خود را دارد بطور مثال کودی که برای گیاهان آپارتمانی گلده در مرحله ی جوانه زنی مناسب است با کود صیفیجات متمایز است.

خاک کشاورزی زراعی

عمق ماندابی، به طور کلی عمق آب راکد در سطح خاک است که با واژه های کم عمق، متوسط و عمیق توصیف شده و برحسب سانتی متر اندازه گیری و ثبت می شود. نوعی خاک برگ است که دراثر انباشته شدن برگ ها درپای درختان تجزیه میشود.چون برگهای گوناگون در این خاک مجله خبری گل و گیاه هست از نظر تغذیه خاک بسیار غنی میباشد که به جای خاک پیت نیز استفاده میتوان کرد. بارها دیده شده است که خاک پس از مدتی آبیاری درگیر مشخص سفتی و درهم فشردگی می شود و به طور کلی این موضوع سبب می شود که لزوم استفاده از پرلیت در خاک مشخص شود.