اهمیت نظارت بر فعالیت آب در یک محیط بسته

مینا سانکاران، موسس و مدیر عامل KETOS، می‌گوید: «این هیجان‌انگیز است که علی‌رغم همه تغییرات بازار، KETOS به طور پیوسته در حال رشد و توسعه مشارکت‌های معنادار است، نه فقط فروش سخت‌افزار و کنار رفتن.

KETOS اخیراً یک دور تأمین مالی 10 میلیون دلاری را که در می 2024 اعلام شد بسته است. با توجه به سکوت جدید سرمایه‌گذاران در صنعت کشاورزی عمودی پس از یک رشته ورشکستگی و عملکرد مالی ضعیف، Meena خاطرنشان می‌کند که این امر موفقیت KETOS را در این صنعت و سرمایه‌گذاران نوپا نشان می‌دهد. به رسمیت شناختن ارزش فن آوری.


مینا سنکران

مینا می‌گوید: “مناطق و سرمایه‌گذاران خاص به کشاورزی عمودی با لنز جهانی نگاه می‌کنند و به آن اعتقاد عمیقی دارند. علیرغم اینکه مشتریان مختلفی از این صنعت خارج شده‌اند، سرمایه‌گذاران جدید همچنان به سمت ما می‌آیند و از ما حمایت می‌کنند.” .

او همچنین خاطرنشان می‌کند که با حرکت رو به جلو، KETOS در تعامل خود با کشاورزی عمودی انتخابی‌تر است تا بر مواردی تمرکز کند که با دیدگاه و ارزش‌های KETOS همسو هستند، که به همه طرف‌ها اجازه می‌دهد در یک پایه طولانی‌مدت مشارکت کنند. این شرکت چندین مشتری امضا کرده است که بسیاری از آنها قراردادهای 5 ساله دارند.

“ارزش فناوری های KETOS هرگز در تمام این آشفتگی ها کاهش نیافته است. این بیشتر شرکت های کشاورزی عمودی هستند که نیاز به حل برخی از مشکلات تجاری دارند. بخش کشاورزی عمودی در حال برگزاری است، اما بازیگران بلندمدت بزرگ خود را نشان می دهند.” مینا توضیح می دهد.

محصولات مختلف، استانداردهای آزمایش متفاوت
با KETOS SHIELD، پرورش دهندگان می توانند بیش از 30 پارامتر در آب خود را در زمان واقعی نظارت کنند. گفته می شود، سرعت پذیرش این فناوری بسته به محصول متفاوت است. همانطور که مینا اشاره می کند، پذیرش در صنعت شاهدانه کندتر بوده است، زیرا به نظر می رسد تولیدکنندگان راضی به توصیف محلول خوراک هستند، اما بعد از آن نظارت بر آن را ادامه نمی دهند. در مقابل، او متوجه شده است که مشتریان در فضای گلخانه ای و کشاورزی عمودی هر دقیقه به تعدادی از پارامترهای محیطی نگاه می کنند، تجزیه و تحلیل کامل را دو بار در روز و نظارت اولیه در هر ساعت انجام می دهند. با این وجود، مینا پتانسیل باورنکردنی برای KETOS SHIELD در صنعت شاهدانه می‌بیند و امیدوار است که تولیدکنندگان برای دیدن مزیت آن به اطراف بیایند.

“ما می‌توانیم هزینه‌های عملیاتی را به طور گسترده از طریق نظارت زمان واقعی کاهش دهیم و برنامه‌ریزی آب و مواد مغذی را بهبود ببخشیم. KETOS SHIELD صرفه‌جویی مستقیم در هزینه‌ها، کاهش خطر، بازیافت بهبود یافته و انطباق برای تولید محصول با کیفیت بالا با رد دسته‌ای کمتر فراهم می‌کند. مینا می گوید.

هوش مصنوعی اکنون در فناوری KETOS بافته شده است
هوش مصنوعی از سال 2017 بخشی از پلت فرم KETOS بوده است، این شرکت برای چندین سال در هوش و نظارت بر آب تخصص دارد. دو سال پیش، KETOS یک ماژول هوش عملیاتی ساخت که شامل هوش مصنوعی بود و برای اولین بار آن را در کشاورزی در مزارع باز، به ویژه با بادام و انگور آزمایش کرد. با گذشت زمان، KETOS توانست تصویربرداری ماهواره‌ای، نقشه‌برداری میدانی و غیره بگیرد و مدل‌های یادگیری ماشینی را برای بهینه‌سازی بازده توسعه دهد. این ماژول هوش مصنوعی برای کشاورزی عمودی، در میان صنایع دیگر، اقتباس شده است.

پیشرفت‌های اضافی شامل انتشار نرم‌افزار و ابزارهای غربالگری برای مواد پرفلوئوروآلکیل و پلی فلوروآلکیل (PFAS) است. برای هدایت نوآوری های آینده خود، KETOS به طور فعال به دنبال شرکای در حوزه کشاورزی عمودی و کشاورزی آزاد است.

مینا در پایان می‌گوید: «مدیریت مواد مغذی از بین نمی‌رود. مدیریت آب حیاتی است و بهتر است از طریق هوشمندی در زمان واقعی انجام شود، نه نمونه‌گیری واکنشی و دوره‌ای».

برای اطلاعات بیشتر:
کتوس
مینا سنکاران، موسس و مدیرعامل
ketos.co

منبع