ارگانیک بودن محصولات کشاورزی به چه معناست؟ فروشگاه اینترنتی زعفران بهرامن | gold-flower

یخ آب ، روش سنتی است که از آن برای تقویت باغ های کشاورزی و به عنوان آفت کش خاک استفاده می شود. گرمی- با گذشت چند ماه از پایان سال زراعی گذشته هنوز مطالبات کشاورزان خسارت‌دیده گرمی از محل صندوق بیمه کشاورزی پرداخت مجله خبری گل و گیاه نشده است. کار برداشت بادام درختی و پسته در شهرستان مرند از دهه اول شهریور آغاز و تا اوایل مهر ادامه دارد. کلیبر- فرماندار خداآفرین از آغاز برداشت انار در ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان خداآفرین خبر داد.

  • ایران نیز با تولید نزدیک به ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گوجه فرنگی در سال، در رتبه هفتم دنیا قرار دارد و در بین کشورهای خاورمیانه بعد از کشورهای ترکیه و مصر در رتبه سوم قرار دارد.
  • بنابراین، با توجه به نتایج به دست آمده، توسعه بورس کالاهای کشاورزی به خصوص قراردادهای آتی می تواند دغدغه کشاورزان در زمینه ریسک را به حداقل رساند.
  • الگوی کشت ماهیت دینامیک دارد و تابع اقتصاد و قیمت تمام شده کالای کشاورزی است.
  • شرکتآگراکوبا در اولویت قرار دادن دانش، تکنولوژی و تجربه در انتخاب شریک تجاری خارجی، توانسته است محصولاتی ایده آل و با کیفیت را برای سرزمین کهن ایران از سراسر دنیا گرد هم آورد، تا ضمن ارتقای بهره وری، سلامت را نیز به جامعه هدیه دهد.

بر این اساس در این مطالعه با استفاده از روش حداقل میانگین واریانس، به بررسی وضعیت پوشش ریسک محصولات کشاورزی در بازار بورس والاستریت کشور امریکا در دوره یک ماهه سال 2014 پرداخت‍‍ه شد. نتایج نشان داد که قراردادهای آتی محصول ذرت ریسک قیمتی را حدود 26 درصد کاهش داده است. همچنین در مقایسه با محصول ذرت، قراردادهای آتی محصول سویا کارایی پوشش ریسک بیشتری نسبت به محصول ذرت داشته است که این کارایی به حدود 88 درصد می رسد. نتایج کارایی پوشش ریسک قراردادهای آتی محصول گندم و پنبه نشان دهنده پوشش ریسک این قراردادها به ترتیب به میزان 83 و 79 درصد است که مبین پوشش ریسک قابل توجه برای این محصولات است. بنابراین، با توجه به نتایج به دست آمده، توسعه بورس کالاهای کشاورزی به خصوص قراردادهای آتی می تواند دغدغه کشاورزان در زمینه ریسک را به حداقل رساند.

برداشت گردو از ۵۵۰ هکتار از باغات شهرستان تفرش آغاز شد

شهرستان های بسیار زیادی هستند که این محصول را در حجم زیادی تولید می کنند و به دست تاجران و بازرگانان می دهند. حجم زیادی از سیر تولید شده در ایران برای صادرات در نظر گرفته می شود. در منابع خبری و سایت های تحلیل صادرات و واردات، بررسی های انجام شده که نتایج نشان می دهند حدود ۶۲ درصد از سیر تولید شده در ایران در استان همدان پرورش داده می شود و این یعنی پتانسیل این استان برای صادرات بسیار قابل توجه است. تولید و صادرات برخی از محصولات با کیفیت پایین و یا بی کیفیت توسط شرکت های کوچک و غیر معتبر باعث تخریب برند ایرانی و از دست دادن بازارهای صادراتی می شود. یعنی هرچقدر آب قابل برنامه ریزی در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد، این برنامه تطابق بین تخصیص و تولید محصول را بر اساس همان سه هدف فنی، اقتصادی و استراتژیک برقرار می‌کند.

افزایش ۶ برابری تولیدات کشاورزی کرمانشاه نسبت به پیش از انقلاب

صادرات رب از گروه مواد غذایی و صادرات گوجه از گروه صادرات میوه و سبزیجات تازه بسیار مورد توجه قرار دارد. بازارهای کشورهای همسایه، کشور ترکیه و بخصوص کشور روسیه، مکان خوبی برای فروش و صادرات این دو ماده غذایی هستند. اما با این همه ارسال کالا یا به عبارت بهتر صادرات محصولات کشاورزی، قوانین خودش را دارد، این قدر دقیق و مشخص که حتی اگر کوچکترین بخش آن به فراموشی سپرده شود یا نادیده گرفته شود، ممکن است هزینه های هنگفت و شاید جبران ناپذیری را به صادر کننده و حتی تولید کننده وارد کند.

چغندرقند در حال حاضر در حدود ۵۰ کشور جهان کشت و حدود یک چهارم از ۱۴۰ میلیون تن از شکر تولیدی جهان را شامل می­ شود. در ایران، به لحاظ شرایط آب و هوایی حاکم، نیمی از شکر تولیدی از زراعت چغندرقند و نیمی از نیشکر تهیه می ­شود. اولین و مهمترین نکته در صادرات زیتون و صادرات روغن زیتون، مسئله بهداشتی بودن، روش حمل و نقل و بسته بندی آن است. هر چقدر بسته ها زیباتر باشند مشتریان خارجی نسبت به خرید، تمایل بیشتری خواهند داشت. سیب زمینی، هم به صورت خام و هم به صورت نیمه آماده از سوی بسیاری از بازارهای خارجی مورد استقبال قرار گرفته است.

http://ahwaz-music.ir