ادغام 500 هکتار گلخانه ایجاد می کند

Agro Care و CombiVliet برنامه هایی را برای ادغام اعلام کرده اند. ادغام در حال حاضر منوط به تایید سازمان مصرف کننده و بازار است. این بزرگترین پیوستن به نیروهای تولیدکنندگان گوجه فرنگی در هلند خواهد بود که تحت نام Agro Care ادامه خواهد یافت. در مجموع، سطح زیرکشت دو شریک بالغ بر 500 هکتار خواهد بود. این دو شرکت که از قبل با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند، از اول ژانویه 2023 با اثر ماسبق ادغام خواهند شد. پس از تایید ACM، فرآیند ادغام و ادغام در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

هر دو شرکت از بزرگترین و مدرن ترین شرکت های تولید گوجه فرنگی در جهان هستند. Agro Care و CombiVliet هر دو منشاء Westland هستند. کسب و کار خانوادگی CombiVliet که در دهه 1950 تأسیس شد، قدیمی‌تر از این دو است، Agro Care متعلق به سال 1997 است. در سال‌های اخیر، هر دو شرکت به دلیل گسترش زیاد در رسانه‌ها حضور داشته‌اند. Agro Care عمدتاً به دنبال توسعه آن در سراسر مرز است و جدیدترین پروژه افتتاح دومین مکان در حال رشد در تونس است. Agro Care همچنین یک مکان کشت در مراکش و همراه با CombiVliet دو مکان فرانسوی دارد. علاوه بر این، CombiVliet در برزیل فعال است. در هلند، این شرکت ها 13 مکان در حال رشد دارند.

از سال 2018، گزینه‌های همکاری فشرده‌تر با احتیاط در نظر گرفته شده است. تاریخ 1 ژانویه 2023 برای ارزیابی انتخاب شد. در دوره‌ای که از جمله قیمت‌های انرژی ناپایدار بود، این یک چالش کاملاً بود، اما اکنون طرف‌ها آماده هستند تا به ACM گزارش دهند و بنابراین خودشان نیز اخبار را منتشر کنند.

Kees van Veen، مدیر عامل Agro Care: «بیشتر شرکت‌هایی که به سمت افزایش مقیاس حرکت می‌کنند، این کار را انجام می‌دهند تا با مشتریان خود و با تقاضای پایداری رشد کنند. تکلیف پایدارتر شدن نه تنها از بازار الهام گرفته شده است، بلکه آن را به خودمان نیز تحمیل می کنیم تا شرکتمان را آینده نگر کنیم. وقتی بزرگ‌تر هستید، بهتر می‌توانید این کار را تسهیل و تأمین مالی کنید تا اینکه هر دوی ما به صورت جداگانه شروع به انجام آن کنیم.’

در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود، در سال 2022، آگرو کر قبلاً اعلام کرده بود که سطح زمین می تواند به 1000 هکتار برسد. به خصوص با همکاری. واقعاً مجبور نیستیم این همه هزار هکتار را خودمان بسازیم. و نیازی نیست که فقط در هلند باشد. در سال 2020، شرکت سرمایه‌گذاری NPM Capital وارد Agro Care شد. آنها دانش و تخصص لازم را برای هدایت شرکت ها به سمت رشد پایدار و سودآور دارند. ما خوشحالیم که از این دانش استفاده می کنیم. با ادغام، دو شریک تقریباً نیمی از سطح زمین پیش بینی شده را دارند.

جاه طلبی های رشد
روی ون ویلیت، مدیر عامل CombiVliet می گوید: «رشد شرکت عمدتاً از طریق توسعه خارجی حاصل خواهد شد. رشد گوجه‌فرنگی در سطح بین‌المللی برای یک بازار بزرگ‌تر یک موقعیت برد-برد برای همه از نظر پایداری، محیط زیست، اشتغال، توسعه و منافع اقتصادی است. مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای درخواست محلی برای محلی دارند، تا حدی از دیدگاه پایداری.

همچنین فرصت‌هایی برای توسعه بیشتر شرکت در هلند وجود دارد، اگرچه انتظار می‌رود که این موارد عمدتاً از طریق همکاری، ادغام و تملک محقق شود.

Kees van Veen مدیرعامل، روی van Vliet مدیر عامل هلند

Kees van Veen، یکی از بنیانگذاران Agro Care، مدیرعامل خواهد بود و در این نقش مسئولیت همه کشورها و مشارکت‌ها را بر عهده خواهد داشت. مدیر عامل هلند، روی ون ویلیت خواهد بود که دو سال پیش جانشین پدرش تئو در CombiVliet شد. به عنوان مدیر عامل تونس، فیلیپ ون آنتورپن، همچنین بنیانگذار Agro Care، مسئول دو مکان در حال رشد در این کشور شمال آفریقا خواهد بود. در نتیجه ادغام، نام خانوادگی CombiVliet به عنوان نام شرکت ناپدید می شود. روی: Agro Care در حال حاضر نام قابل توجهی در سراسر جهان دارد. از این رو، ما نام کاملاً جدیدی را انتخاب نکردیم.

همکاری های قبلی
مشارکت قبلی، در میان چیزهای دیگر، منجر به تأسیس CombiCoop، سازمان خرید مشترک و مدیریت پروژه شد. علاوه بر این، فعالیت‌های فروش و بازاریابی قبلاً توسط همان شرکت انجام می‌شود، به عنوان تعاونی Harvest House، و این دو شرکت در شرکت پرورش بذر و پرورش خود، یک تکثیر گیاه، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار، شرکت‌های انرژی، یک آژانس کاریابی، شریک هستند. شرکت فرآوری گوجه فرنگی، شرکت بسته بندی و مراکز پخش.

ستاد مشترک
هدف از اتحاد نیروها نیز تقویت عملیات است. شاخه های فردی به طور فزاینده ای دانش و مهارت ها را به اشتراک می گذارند و همکاری را تشدید می کنند. روی ون ویلیت: ما بیشتر هماهنگ خواهیم شد و به دنبال یکدیگر خواهیم بود. خدمات کارکنان در یک بخش ادغام خواهد شد. ما در آینده یک دفتر مرکزی مشترک را در نظر داریم. هرچه بیشتر با هم کار کنیم، احساس نیاز بیشتری برای بودن در یک مکان خواهیم داشت. این دو شریک در زمینه اشتغال نیز مزایایی را می بینند. یک شرکت بزرگ و در حال رشد فرصت‌ها و چالش‌های جالب‌تری را برای کارمندان جاه‌طلب ارائه می‌کند، که باعث می‌شود ما برای استعدادها جذاب‌تر شویم. Agro Care کارفرمای حدود 4000 کارمند خواهد بود.

مجوز ACM
در مرحله بعدی مجوز ACM است، اما تولیدکنندگان ادغام انتظار هیچ مشکلی در آنجا ندارند. آنها در حال حاضر آنقدر با هم کار می کنند که تا آنجا که به آنها مربوط می شود، چیز زیادی تغییر نخواهد کرد. همچنین، همه گوجه‌فرنگی‌های تولیدکنندگان همچنان به خانه برداشت می‌روند، درست مثل الان، فقط در آن زمان از یک شرکت با یک نام. این شاید اولین چیزی باشد که دنیای بیرون پس از این اعلامیه خواهد دید. نام CombiVliet ناپدید می شود، اما نه به طور ناگهانی. هدف این است که به آرامی نام را حذف کنیم.

برای اطلاعات بیشتر:
Agro Care / CombiVliet
مارتین ون در میر (ارتباطات و منابع انسانی)
06 10 10 55 30
[email protected]
[email protected]
www.agrocare.nl
www.combivliet.nl

منبع