آزمایش خاک کشاورزی ، آزمایشگاه خاک کشاورزی ، آنالیز خاک کشاورزی ، نمونه برداری خاک | gold-flower

به همین جهت متخصصین کشاورزی آزمایش برگ را نیز به عنوان مکملی برای آزمایش خاک به باغداران و کشاورزان توصیه میکنند. فاصله بین ذرات خاک های رسی تقریبا صفر است و خاصیت چسبندگی در این خاکها زیاد میباشد. خاکهای رسی رطوبت را بیش از حد نگه میدارند و نیاز آبی را کاهش میدهند، اما رطوبت بیش از حد سبب مشکلاتی مثل پوسیدگی ریشه در بعضی گیاهان می شود. همچنین نوع soli کمک می کند تا مواد مغذی گیاه را بهتر بشناسیم و برای رفع کمبود عناصر اساسی کود های مناسب را اعمال نماییم. بهترین خاک باید از نظر میزان مواد مغذی در تعادل باشد اما گاهی برای رشد گیاهی خاص نیاز به یک نوع ماده ی مغذی بیشتر احساس می شود . میزان هدایت الکتریکی که در آزمایشگاه های خاک کشاورزی تهران و کرج مشخص می شود، ارتباط مستقیم با میزان نمک موجود در خاک دارد.

  • اضافه کردن کود (کوددهی هوشمند، نانو کود)، مالچ، خاکورزی، مواد آلی مانند کمپوست از روش های بازیابی خاک است.
  • در واقع روش های کنترل خاک کشت بر اساس گیاهی که قرار است کشت شود مشخص می شود.
  • افزودن میزان معینی از آهک به بستر درختان زیتون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  • از نظر کشاورزی، خاک به مجموعه فعالی گفته می شود که در سطح زمین، از اثر مشترک آب و هوا و موجودات زنده (گیاهان و جانوران)، در طول زمان و پس از تکامل تدریجی به وجود می آید.
  • سپس همین گیاهان یا میوه های آنها بصورت کامل برداشت شده و به مناطق دیگر منتقل میشوند.

لایه غیر خاک فاقد ریشه گیاهان و آثار حیاتی بوده و ممکن است از صخره ، مواد مادری و یا تجمعی از مواد سمی و بازدارنده رشد ریشه تشکیل شده باشد. عمق خاک کشاورزی زراعی را در روش های طبقه بندی خاک توسط معیارهای خاصی تعیین می کنند. عمق نفوذ ریشه گیاهان چندساله بومی معیار دیگری برای برآورد عمق خاک کشاورزی زراعی می باشد. پرلیت خاصیت اسفنجی خاک را حفظ میکند و مانع فشردگی خاک بر اثر آبیاری میشود. میتوان از شن و ماسه نیز بجای پرلیت استفاده نمود ولی این کار وزن خاک را بسیار بالا میبرد و چندان کاربردی نیست. برای گیاهانی که ریشه آنها توسعه زیادی پیدا میکنند مثل جعفری ، کاهو و هیج استفاده از پرلیت برای نفوذ اکسیژن بیشتر لزوم بیشتری داشته است.

لذت خرید مطمئن

شما هموطن گرامی جهت خرید سم و کود کشاورزی، می‌توانید از مزایای خرید اینترنتی کود در Agriraz بهره‌مند شوید و جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت کود و خرید آن، با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرد. شوری خاک یک مشکل عمده برای کشت مرکبات، به ویژه در مناطق خشک و همچنین مناطقی است که از آبهای شور به عنوان منبع آبیاری مرکبات استفاده می شود. تجمع زیاد مس در ننطقه ریشه درختان مرکبات ،موجب اختلال شدی در جذب اهن ،کلروز و ریزش برگ میشود . اگر خاک درختان مرکبات دارای تجمع مس قابل استفاده در لایه های سطحی باشد pHباید به بالاتر از 6/5 افزایش یابد . در واقع کوکوپیت ها سبب می شود که محیط ضد قارچ ایجاد شود و شرایط مطلوبی شکل بگیرد.

پارامترهای آزمایش خاک کشاورزی

خاکهای رسی آب تیره با لایه ای از ذرات در پایین باقی می گذارند. خاک ماهیت قلیایی دارد که گاهی منجر به توقف رشد و برگهای مایل به زرد در گیاهان می شود. این مسئله با استفاده از کودهای مناسب و متعادل سازی pH قابل حل است.

خاک لوم از مخلوط خاک رس، خاک ماسه ای، خاک برگ و مواد آلی تشکیل می شود. خاک لوم همان خاکی است که از طغیان آب در کنار رودخانه ها باقی می ماند. این خاک مجله خبری گل و گیاه از نظر مواد غذایی بسیار غنی است و از مقوی ترین خاک های کشاورزی به شمار می رود. ذرات شن و ماسه بزرگ هستند و فضای زیادی بین هر دانه وجود دارد.

http://ahwaz-music.ir